V pondělí podepsal obránce či záložník Spartaku Moskvu tříletou smlouvu s klubem anglické Premier League West Ham United.

Devětadvacetiletý Kováč působil v dresu Kladivářů na hostování už na jaře. Odehrál devět soutěžních zápasů a West Ham měl zájem na jeho trvalém přestupu, Spartak za něj ale požadoval 4 miliony eur (přes sto milionů korun).

Taková suma se londýnskému týmu zdála příliš vysoká. Jenže trenér Gianfranco Zola přišel před začátkem sezony vinou zranění o středopolaře Luise Boa Morteho a Scotta Parkera.

Oba kluby se tak nakonec na Kováčově přestupu dohodly. Podle ostrovních médií sice měly o služby bývalého hráče Olomouce či Sparty zájem i Blackburn, Sunderland, Fenerbahce a Hannover.

Konečná přestupní částka nebyla zveřejněna.

„Velmi si cením času, který jsem strávil ve Spartaku. Děkuju všem fanouškům. Doufám, že se Spartak letos konečně dočká dlouho očekávaného titulu,“ citoval list Daily Mail Kováčovo rozloučení s Ruskem.

Kováč do Moskvy přestoupil v roce 2005 z pražské Sparty. V dresu národního týmu nastupil v celkem třiceti utkáních a vstřelil dva góly. Po jarním kvalifikačním zápase se Slovenskem patřil k aktérům „hospodské“ aféry, která ho stála vyloučení z reprezentace.

(haj, rav)