„Bude to pro nás obrovský svátek. Atraktivní by pro nás byl každý soupeř z první nebo druhé ligy. Ale přece jenom nejvyšší soutěž má zvláštní punc,“ nechal se hned po losu slyšet trenér Olešnice Ladislav Gallo, bývalý prvoligový rozhodčí.

Teď povede svůj souboj do nerovné bitvy. Byť i on má v kádru jména se zajímavou fotbalovou minulostí jako Šichor nebo Machalický a přestože už v poháru vyřadil divizní Nové Sady či třetiligové Otrokovice. O tom, že Olešnice bude totálním outsiderem ani tak nemůže být sporu.

Zvlášť, když Opava nehodlá v žádném případě nic podcenit. V lize se jí v poslední době vůbec nedaří, prohrála pětkrát za sebou, naposledy 0:4 v Plzni. Pohár vidí Slezané jako šanci odpíchnout se zase do lepších časů.

„To, co jsme předvedli v Plzni, bylo špatné. Chyběla nám agresivita, důraz. Tohle chci v dalším zápase vidět. Zápas s Olešnicí chceme odehrát na sto procent. Beru to jako generálku na Slavii,“ říká trenér Ivan Kopecký.

„Nejsem spokojený s tím, co předvádíme. Nastal čas to zastavit,“ doplnil.

Do mohelnického zápasu hodlá poslat to nejsilnější, co má k dispozici.

„Není důvod někoho šetřit, potřebuji dostat do hry Zavadila se Šulcem a Hrabinou,“ doplnil Kopecký.

Utkání odstartuje v 17 hodin.

UNIČOV PŘIVÍTÁ ZLÍN

Ve stejný čas bude hrát prvoligový soupeř také v Uničově. Tam zavítá Zlín, který podobně jako Opava utržil v posledním ligovém kole čtyřgólový debakl. S Karvinou prohrál doma 1:4.

To Uničovu se daří. V tabulce MSFL mu patří druhá příčka. Body zatím ztratil jen remízou s Velkým Meziříčím, jinak si připsal skalpy Kroměříže, Dolního Benešova a v prvním kole nové sezony právě rezervu Zlína.

„Utkání s prvoligovým soupeřem jsou v poháru atraktivní pro diváky a pro hráče je to zase příležitost poměřit svou výkonnost s hráči, kteří hrají nejvyšší soutěž,“ řekl trenér Dušan Žmolík.

Pro Zlín půjde o první utkání v soutěži, Uničov už v 1. kole vyřadil divizní Rýmařov.