V dresu Senice, kterou vedl jeho „starý známý" z Olomouce Zdeněk Psotka, stihl na podzim třináct startů i zranění zánártní kůstky.

Zahrál si Corgoň ligu, slovenský pohár i kvalifikaci Evropské ligy.

„Vzpomínat na to budu jen v dobrém, jsou to zkušenosti k nezaplacení," přiznal jednadvacetiletý fotbalista, jenž v lednu a únoru bude bojovat o místo v áčku Sigmy.

„S trenérem Pivarníkem jsme se zatím nebavili, podle mě si chce vyzkoušet, jak na tom po návratu jsem," řekl.

Z hostování na Slovensku jste se vrátil zase domů na Hanou. Jak jste to přijal?
V Sigmě jsem vyrůstal, mám to tady rád. Jsem rád, že jsem se vrátil. V přípravě se budu snažit ukázat to nejlepší a uvidíme, jak to celé dopadne a jestli dostanu šanci.

Jak byste zhodnotil své půlroční působení v Senici?
Bylo to super. Pro mě jednoznačně obrovská zkušenost. Zahrál jsem si evropský pohár na Apoelu (Nikósie – pozn. red.), což byl zážitek a další zkušenosti k nezaplacení. Jsem rád, že jsem tam mohl půl roku být a budu na to vzpomínat v dobrém.

Vaše zranění, kvůli němuž jste na chvíli vypadl ze hry, už je v pořádku?
Už i v Senici jsem stihl nastoupit do posledních dvou zápasů. Noha mě nebolí, takže všechno je v pořádku.

Zpátky jste si vzal i Zdeňka Psotku, který se stal v Sigmě manažerem.
Tak asi to není tak, že bych si ho vzal s sebou zpátky (směje se). Ale můžu být jen rád, že tady je. Znám se s ním už od dorostu. Považuju ho za dobrého trenéra i člověka.

A co trenér Pivarník? Už jste se spolu bavili o roli, kterou byste měl v týmu plnit?
Ještě jsme se spolu nebavili. Asi to přijde v nejbližších dnech. Myslím, že si mě chce ještě trochu vyzkoušet, jak na tom po návratu jsem. Pak to spolu všechno probereme, jestli tady zůstanu, a pokud ano, tak jakou bych měl plnit roli.