„Musíme věřit. Jsou tři kola do konce, stát se může cokoliv," řekl Minář poté, co jeho svěřenci ztratili dvougólový náskok v existenčním zápase s Baníkem Ostrava.

Zároveň se poměrně ostře, ale trefně opřel do kroků předchozího sportovního vedení.

„Myslím si ale, že se tady v Sigmě malinko urazil ten fotbalový pánbůh nahoře. Zbavili jsme se hráčů, kteří jinde hrají prim," prohlásil Minář.

Jak byste pojmenoval současnou situaci Sigmy? Tři kola před koncem ztrácíte na Znojmo dva body.
Je to klinická smrt.

Věříte, že se z toho dostanete?
Musím tomu věřit. Dnes jsme na předposledním sestupovém místě. Znojmo je 
k nám nejblíž. Baník je o tři body před námi a získal i výhodu lepšího vzájemného utkání, což je síla. Jsou tři kola do konce a stát se může cokoliv.

Sigma ztratila vyhraný zápas. Baník ji poslal do zóny sestupuKatastrofa a fiasko, hlesl Varadi po olomouckém kolapsuSigma hrála s Baníkem bez fanoušků. Derby bojkotovali 

Další velká darda

Hráči vypadali po utkání zdrceně. Věříte, že máte recept, jak je z toho pro závěr soutěže dostat? Po takhle ztraceném utkání se dá čekat velká deprese.
Už utkání na Slovácku, kde jsme dostali dva góly v nastavení, zanechalo na hráčích velké stopy. Celý týden jsme se to snažili burcovat a burcovat. A tohle je další velká darda, ale nic jiného nám nezbývá, protože jiní hráči tady prostě nejsou. Škerle je mimo, Nepožitek je taky zraněný, takže máme čtrnáct patnáct hráčů. Větší kvalitu do nich nedostaneme, takže musíme udělat něco s psychikou.

Mluvíme hodně o psychice, ale je současný kádr dostatečně kvalitní na to, aby se zachránil?
Nechci to hned po zápase, který jsme prohráli, hodit všechno na kádr. Myslím si ale, že se tady v Sigmě malinko urazil ten fotbalový pánbůh nahoře. Zbavili jsme se hráčů, kteří hrají v jiných klubech prim. Je to Vašíček, který vstřelil deset gólů ve Znojmě. Je to Petr ve Slovácku, který patří k nejlépe hodnoceným hráčům. Je to Vepřek. Celá liga nemá leváky 
a my dáme leváka pryč. Máme dlouhodobě zraněného Vidličku, ale máme i Sukupa pryč. Když k tomu připočítám dlouhodobě zraněného Ordoše, tak je to pět hráčů do základní sestavy, kteří mají kvalitu na to, aby Sigmě pomohli, a získala na jaře daleko víc bodů, než získala. Asi nejste hloupí a vidíte, kde naši hráči hrají. Je to škoda, že tady nebyli dost dobří 
a jinde jsou nadstandardní.

Kouč Sigmy Ladislav Minář

Kádr byl připravený, asi málo

Čím si vysvětlujete, že jste tak dobře rozehraný zápas ztratili?
Vstup byl dobrý, vstřelili jsme dva góly a vedli 2:0. Sami jste viděli, že i za toho stavu chybělo hráčům patřičné sebevědomí. Zkušenější hráči nebo hráči v patřičné pohodě by si s tím poradili jinak.

Kde byl problém?
Neměli jsme odražené balony. Nedokázali jsme z hlediska konstruktivity odehrát situace tak, abychom balon měli pod kontrolou. Rychle jsme ztráceli míče, takže jsme se tou naší nekvalitou dostali pod tlak.

Nepomohl vám asi ani gól do šatny.
Gól do šatny je vždycky klíčový. Aut v nastaveném čase bychom už měli pohlídat a dohrát to. Jít do kabiny za stavu 2:0, nebo 2:1, to je z hlediska psychiky úplně jiné rozpoložení. Navíc jsme hned na začátku druhé půle dostali gól na 2:2. Psychika byla na jejich straně.

Závěr byl hektický. Mohli jste nejdřív vítězství strhnout na svoji stranu, nakonec jste ale inkasovali.
Bylo to o tom, jestli se někomu něco podaří. Ve finále jsme utkání prohráli. Myslím, že mužstvo by si s takto rozehraným utkáním mělo poradit daleko líp. Je to ale otázka kvality jednotlivců, psychiky… Kádr je takový, jaký byl na jarní část připravený, a dnes zjišťujeme, že je to málo.