„Určitě jsme spokojení. Výsledek je pro nás výborný, ale pořád je to jenom poločas,“ upozorňuje mladý olomoucký trenér.

Nelíbila se mu ani pozice mírného favorita, do které se jeho svěřenci vstřelením dvou branek na hřišti soupeře probili.

„Nesouhlasím s tím. Podařilo se nám vstřelit dvě branky na soupeřově hřišti, což je paráda, ale pořád máme před sebou ještě hodně práce. Plzeň má velikou kvalitu,“ tvrdí Psotka.

„Dvojzápas začal před třemi hodinami a skončí až příští týden. Nabádáme hráče k tomu, aby byli dál stoprocentně koncentrovaní a nepřemýšleli nad tím, jak momentálně je,“ doplnil.

Sigma neměla v Plzni nijak snadnou úlohu. Po většinu prvního poločasu se bránila a nakonec do kabin po gólech Horvátha a Koláře odcházela s jednogólovým deficitem, který zařídil kanonýr Ordoš.

Chybělo nám více sebevědomí

„V prvním poločase jsme tam sice měli několik nadějných příležitostí, kdy jsme mohli jít do brejků, ale nevyužili jsme jich, protože nás provázelo to, co vždycky při zápasech v Plzni – byli jsme málo sebevědomí. Málo jsme chodili do kombinace, měli jsme málo míč v držení. Tím pádem jsme se dostávali pod tlak. Plzeň byla kombinačně opět vynikající,“ pochválil domácí Psotka.

V Olomouci by však podle jeho slov mělo být všechno jinak.

„Věřím, že příští týden to bude zase obráceně, že budeme doma sebevědomější a budeme zase kombinovat spíš my,“ řekl Psotka.

Změnu v poměru sil nepřineslo ani vyloučení stopera Bystroně. Janotka z penalty srovnal a Psotka poslal na trávník útočníka Šultese ve snaze strhnout vítězství na svou stranu.

„Chtěli jsme hrát tak, abychom ještě jednu branku vstřelili, abychom vyhráli. Ale bohužel v závěru už to nešlo,“ uvedl kouč Olomouce.

Plzeň se nevzdává

V Plzni zavládlo po remíze zklamání.

„V pohárové matematice to znamená, že musíme v Olomouci vyhrát nebo remizovat 3:3 a více. Víme, že nás čeká v odvetě velmi těžké utkání. Jak znám Olomouc, bude chtít hrát doma aktivně a může to být ještě zajímavý fotbal. V poločase semifinálového souboje má navrch soupeř a my musíme na Hané dohánět, co jsme doma ztratili. Určitě se ale o postup ještě popereme,“ slíbil před odvetou trenér Viktorie Pavel Vrba.

Šance na postup do finále vidí i plzeňský kapitán Pavel Horváth.

„Bylo to utkání podobné těm v lize. Máme spoustu šancí, ale proměníme jen dvě. Soupeř nás naopak potrestal z minima. Dostali jsme doma dva góly, ale postup ještě není ztracený, je to jen první zápas. Jsme schopní v Olomouci vyhrát a postoupit,“ je přesvědčen zkušený záložník.