Na Hané tak po vyhlášení smělých předsezónních cílů ani náhodou nepanovala spokojenost.

Tři body z derby s Baníkem ale dodají svěřencům trenéra Romana Pivarníka před reprezentační přestávkou klid.

FOTO a REPORT ze zápasu Baník vs. Sigma

Olomoucký kouč považoval sobotní vítězství v Ostravě za zasloužené.

„Předvedli jsme dobrý výkon, hlavně ve druhém poločase. Dostali jsme se na plusové body," řekl.

Především po změně stran Sigma diktovala tempo hry.

„O přestávce jsem hráčům zdůraznil, aby pokračovali v kombinační hře, ale s větším důrazem a tahem do pokutového území," řekl po zápase Pivarník.

Hanáci totiž po prvním dějství prohrávali 0:1. Když Milosavljevovu vyraženou střelu dostal nadvakrát do sítě neodbytný Fantiš. Inkasovaná branka byla po pěkné střele, ale naši obránci si ve dvou měli s dorážejícím Fantišem poradit lépe,

Po přestávce však Sigma díky dvěma trefám Ordoše, který se třetím a čtvrtým gólem v aktuální sezoně přiblížil nejlepším kanonýrům soutěže, dokázala skóre otočit.

„Dokázali jsme sbírat i odražené míče. Jinak jsme moc domácí do hry nepouštěli. Baník hrál bez míče a kondičně to nemohl do konce utkání vydržet," tvrdil Pivarník.

Trenér Baníku Radoslav Látal byl pochopitelně spokojený jen s první půlí, kterou jeho tým vyhrál.

„V prvním poločase jsme dobře bránili a Sigmu jsme do šance nepustili. Ve druhé půli jsme hráče nabádal, abychom Olomouc nenechali rozehrávat a chodili do presinku. Ale Vašenda s Droppou zalezli před stopery a to byla voda na olomoucký mlýn," řekl Látal, jenž na Hané nastartoval svou kariéru, během níž získal stříbrnou medaili na mistrovství Evropy 1996 a s německým Schalke o rok později vyhrál Pohár UEFA.

Druhý poločas podle Látala někteří hráči Baníku nezvládli.

„Ve středu jsem v poháru šetřil některé hráče a ti předvedli hrozný výkon. Nevraceli se do svých prostorů a nechali v křídelních prostorech Sigmě prostor," zlobil se Látal.

Baník má po šesti kolech pět bodů a prozatím je dvanáctý. Sigma je před nedělními zápasy s devíti body šestá.