Jiří Derco nahradil na pozici hlavního trenéra Karla Trnečku a povedlo se mu bodovat hned na první pokus.

"S poctivým výkonem, nasazením a přístupem všech hráčů jsem maximálně spokojený. Celému týmu chci poděkovat za předvedený výkon," řekl kouč Holice.

Remíza s Vyškovem se po jedenácti domácích prohrách v letošní sezoně Moravskoslezské ligy dá brát jedině pozitivně.

"Už na tréninku jsem pozoroval, že hráči mají chuť zlomit nepříjemnou sérii a v utkání to bylo znát. Bodu si ceníme a musíme začít od podlahy. Pokud budeme předvádět takové výkony, tak se na tom dá pracovat," pochvaloval si Derco.

Vyškov ovládl první poločas díky gólu Daniela Přerovského ze 36. minuty. O vyrovnání se dvacet minut před koncem postaral srbský útočník ve službách HFK Milorad Dabić.

"Už předchozí zápasy naznačovaly nějaké zlepšení a dnes jsme to korunovali aspoň tím bodem. Musíme se od něj odrazit. Z hráčů snad spadne tlak na psychiku a mohli by hrát více uvolněněji," věří Derco.

Holice je v tabulce MSFL dál poslední, další body se pokusí vyválčit v sobotu v Kroměříži.

1. HFK Olomouc - MFK Vyškov 1:1 (0:1)

Branky: 72. Dabić - 36. Přerovský. Rozhodčí: Nováček - Petr, Denev. ŽK: Juráš, Krumpolc - Pospíšil, Schneider, Toure. Diváci: 108.
Holice: Kubica - Krumpolc, Buček, Horka, Krejčí, Dabić (84. Voleský), Banasik, Seibert (89. Plesník), Juráš, Antl, Šichor (61. Spurný). Trenér: Jiří Derco.
Vyškov: Machalický - Odehnal, Přerovský, Schneider (66. Studený), Matocha, Lahodný, Kuncl, Tijani (83. Toure), Pospíšil, Jeřábek, Němeček (57. Novotný). Trenér: Jan Trousil.