Zápas rozhodla 17. minuta a krásná branka olomouckého Jakuba Plška.

„Do té doby to byl takový neuspořádaný zápas, jaké ty první jarní bývají,“ říkal trenér Uničova Miloslav Machálek.

Plšek po faulu ve středu hřiště zvolil z dobrých pětatřiceti metrů místo očekávaného centru tvrdou ránu a ta po překrásné trajektorii skončila v šibenici uničovské branky.

„Podle mě to však byla jednoznačná chyba brankáře Uvízla,“ mínil Machálek.

Ve zbytku poločasu byli hosté fotbalovějším týmem. Lépe kombinovali, ale výraznější šanci k pojištění náskoku si nevypracovali.

Uničov mohl gólově odpovědět povedenou ranou Juřátka z voleje, která ale prosvištěla těsně vedle.

„Juřátek podal nadstandardní výkon, ale nikdo z dalších hráčů se k němu moc nepřidal,“ řekl Machálek.

Jeřábek zatápěl, ale neskóroval

Po přestávce Uničov ještě více přidal, trochu klopotně, ale přece jenom se snažil procpat do šancí.

Juniorka spoléhala na rychlé brejky, kterých měla k dispozici hned několik. Kvůli nepřesnostem ale žádný nedokázala dotáhnout k nebezpečnému zakončení.

„První půle byla dobrá. Byli jsme víc kombinační. Ve druhé půli už hrál soupeř útočněji a na risk. Měli jsme párkrát i štěstí, na druhou stranu mě hrozně mrzí, že jsme šli asi čtyřikrát nebo pětkrát sami, ale ani jednou jsme nezakončili,“ říkal kouč Sigmy B Martin Kotůlek.

Domácím prospěl příchod Jeřábka, který byl téměř u všech nebezpečných akcí. Tu největší mu zmařil patnáct minut před koncem Šustr.

„Střídání Jeřábka bylo plánované, je to kvalitní hráč, ale také je po zranění,“ okomentoval výkon mladého útočníka Machálek.

„Otázka je, jestli bylo správné stáhnout zrovna Krče, protože tam byla alternativa střídání asi čtyř hráčů. Je už ale zbytečné nad tím plakat,“ posteskl si.

Mena není odsud, hrál v klidu

Na druhé straně zaujal především výkon Kolumbijce Meny. Ten mezi ostatními vyčníval nejen barvou pleti. Suverénně vyhrával hlavičkové souboje a přidal i spolehlivou rozehrávku.

„Byl to jeden z nejlepších hráčů. Zvládl to naprosto s přehledem. Na něj stres není, protože není odsud. Má trochu jinou náturu, takže všechno řešil v klidu. Předvedl výborný výkon,“ chválil spokojený Kotůlek, kterému udělal ještě v nastaveném čase radost střídající Ješko.

Po pár vteřinách pobytu na trávníku přidal pojišťující druhý gól, jenž domácí poslal defitivně do kolen.

„Bohužel. Je to špatné. Dnes jsme doma neměli prohrát, ale prohráli jsme. Sílu jsme měli, něco jsme si vytvořili, ale v zakončení převládala nervozita a křeč. Nic jsme neproměnili a za to jsme byli potrestáni,“ zhodnotil na závěr duel domácí Machálek.

SK Uničov – SK Sigma Olomouc B 0:2 (0:1)

Branky: 16. Plšek, 90. Jesko. Rozhodčí: Vostrejž – Šenkýř, Fojt. ŽK: Vejvoda, Hrubý, Ulma, Koutný.

Uničov: Uvízl – Nuc, Ulma, Vejvoda (85. Šimeček), Koutek – Řehák, Kyselý, Jurátek, Švajda – Hrubý, Krč (46. Jeřábek). Trenér: Miloslav Machálek.

Sigma B: Šustr- Svozil, Koutný, Mena, Machalický – Plšek, Habusta, Štětina (67. Přikryl) – Tomeček (88. Chlebek), Ševčík, Pančochář (90. Ješko). Trenér: Martin Kotůlek.