Jak vám bylo za stavu 2:3, když Jihlava během minuty otočila skóre? Pomyslel jste na to, že to vaši už tak těžkou pozici ještě hodně zhorší?

Ne, to ne. Lehce mi samozřejmě nebylo, ale věřil jsem, že srovnáme a že ten výsledek ještě otočíme. Do poslední minuty jsem věřil ve vítězství.

Kolik takových infarktových zápasů jste už zažil?Kouč Martin Kotůlek

Já zase tolik odkoučovaných zápasů nemám. Ani když jsem trénoval béčko nebo juniorský tým, tak tam zdaleka není takový tlak jako v lize. Toto byl hodně důležitý zápas.

V týdnu jste měl narozeniny. Branka z devadesáté minuty byla asi nejhezčím dárkem, že?

Myslím, že každý gól, který nás posouval k remíze nebo k vítězství byl důležitý. Moc si vážím toho, že kluci bojovali do poslední chvíle a že to nevzdali. Musím jim poděkovat, že to odmakali.

Jak byste zápas zhodnotil?

Byli jsme určitě šťastnější, protože soupeř měl hodně brejkových akcí. Některé pochytal Martin Blaha, některým jsme zabránili a několikrát také soupeř netrefil bránu. Nakonec rozhodly až závěrečné minuty. Jsem rád, že jsme to zvládli. Doufám, že nám to pomůže zvednout se a že už ta zlá série skončila.

Měli jste tlak, ale více šancí měl soupeř? Čím to bylo?

Hodně nám chyběl defenzivní záložník, který by to brzdil. Měli jsme tam dva ofenzivní hráče. Karaš dal dva góly, s tím jsme samozřejmě spokojení, ale v defenzivě byly velké nedostatky, na kterých musíme pracovat. David Houska je také hodně ofenzivní. I když v poslední době už hrával defenzivního, tak to měl těžké, protože nebyli sehraní.

Nepouštěli jste se za stavu 2:1 přece jen příliš bezhlavě dopředu?

Nemyslím si, že to bylo bezhlavé, ale hodně jsme kazili uprostřed hřiště. Prostor tam byl, ale nebyli jsme přesní. Jak už jsem říkal, chyběl nám tam ten štítový hráč.

Udělal jste změnu v brance? Proč dostal přednost Martin Blaha?

Rozhodl jsme se po zápase s Plzní. Zlámal odchytal sedm zápasů, ale bohužel se nám podařilo pouze jednou zvítězit. Chtěl jsem udělat nějakou změnu, aby se mužstvo nastartovalo.

Také jste změnil složení obranné čtyřky. Pavel Dreksa vypadl z jakého důvodu?

Pavel měl delší dobu problémy s třísly. Vždycky se to nějak lepilo. Na tréninku jsem viděl, že měl problémy s rychlostí, tak jsme se rozhodli, že uděláme změnu. Absolvoval už vyšetření a léčbu, která mu pomáhá, takže věřím, že se dá do příštího zápasu do kupy.

Přestože jste udělal změny, tak jste znovu dostali tři góly. Ta bilance už začíná být opravdu děsivá. Souhlasíte?

Nehrajeme tolik v bloku, hrajeme naopak hodně otevřený fotbal. Když zápas skončí 4:3, tak je to lepší, než když to je 1:0. Pořád se na hřišti něco děje. Už dřív jsem říkal, že to je moje krédo a za tím si stojím.

Jak vám bylo, když fanoušci protestovali proti vedení?

Já jsem si toho popravdě ani nevšiml, že odešli. Soustředil jsem se jen na hru. Pokřiky jsem zaznamenal, ale jen letmo. Když je zápas, tak to tolik nevnímám. I když je stadion plný a je to hodně slyšet, tak to stejně vnímám jen tak napůl.