Před sobotním velkým zápasem se oba soupeři nacházejí v podobném stavu. Vstup do soutěže jim nevyšel ani zdaleka podle představ.

Brno dokonce vyměnilo trenéra Grmelu za Václava Kotala. V posledních týdnech se ale situace obrací k lepšímu. Zbrojovka zvládla důležitý duel se Znojmem.

Také Sigma, zdá se, má už útrapy za sebou. Poprvé od března vyhrála dva ligové zápasy za sebou a poskočila už dokonce do horní poloviny tabulky.

„Jestli jsme venku z nejhoršího? Nepřemýšlel jsem nad tím. Tak jako jsem nepřemýšlel nad tím, jestli se cítím ohrožený, nebo ne, tak nepřemýšlím ani nad tímhle. Připravoval jsem se na každý zápas jednotlivě, abychom vyhráli nebo pro to aspoň udělali maximum," řekl olomoucký trenér Martin Kotůlek, který domácí výběr povede do derby z pozice favorita.

„Je to podobné jako s Bohemkou. Brno je momentálně pod námi a my bychom měli potvrdit naši kvalitu a výsledky z minulých zápasů," míní.

Výkony se mi líbily 

„Už zápas v Plzni ukázal stoupající úroveň hanáckého týmu, pak to potvrdili v dalších utkáních a naposledy na Bohemians v Praze," souhlasil kouč Václav Kotal na klubovém webu Zbrojovky.

„My jsme se po lize se Znojmem a středečním poháru dostali do větší psychické pohody a já věřím, že to v sobotu v Olomouci zúročíme," připomněl Kotal, že v týdnu obě mužstva zvládla i postup do dalšího kola českého poháru. Brno si dojelo pro postup do Roudnice nad Labem. Sigma vyhrála v Chrudimi.

„Byly tam tři čtyři výkony, které se mi líbily, ale ještě to nebylo top. Míchat bych se sestavou moc nechtěl, protože si mužstvo sedá a je to lepší a lepší. Pokud se nic nestane, tak bych chtěl sestavu zachovat. Uvažuju jen možná o jedné změně," prozradil Kotůlek.

Dobrým výkonem na Bohemians si o základní sestavu řekl útočník Adam Varadi.

„Byl hodně vidět a dal i gól," prohlásil uznale kouč, jenž teď musí řešit příjemné starosti.

V pořádku už je po nemoci Martin Doležal, jenž zajistil Sigmě výhru nad Jihlavou před dvěma týdny, a v Chrudimi se připomněl Ivan Lietava, který byl u obou branek Olomouce.

„Konkurenci máme velkou, chce to jen šťastnou ruku," usmál se Kotůlek.

Škerle i Dreksa jsou připraveni

Podobně nabitá je momentálně i středová řada, kam by mohl nakouknout defenzivní štít Stef Wijlaars. V Chrudimi si odbyl premiéru v áčku Sigmy a od kouče se také dočkal pochvaly. Fit už je také další brousek Martin Šindelář.

Do obranné čtveřice se pravděpodobně vrátí kapitán Aleš Škerle.

„Nechali jsme ho odpočívat po tom zranění hlavy. Dřív s tím míval problémy, ale teď to nebylo tak vážné. Pošetřili jsme ho i proto, aby se rozehrál Pavel Dreksa, který je teď nachystaný," řekl trenér Sigmy.

Brno bude s největší pravděpodobností postrádat zraněného tvůrce hry Pavla Zavadila. Olomoucký odchovanec vynechal kvůli bolestem zad už předchozí dva zápasy Zbrojovky.

„Uvidíme, s jakou taktikou Brno přijede. Očekávám, že budeme hrát spíš do plných, což pro nás jako pro domácí tým bude náročné. Když jsem je viděl na videu, tak měli sestavu dost promíchanou. Nahoře nehrál Kroupa, ale Markovič," poznamenal Kotůlek, který sám za Brno kdysi hrával.

Poradí si s ním teď z olomoucké lavičky? Jasno bude v sobotu vpodvečer. Duel mezi Sigmou a Zbrojovkou začíná na Andrově stadionu v 17 hodin.