Plánuje to soudce olomouckého okresního soudu, kterému před časem případ vrátil zpět krajský soud. Zrušil přitom rozsudek, který čtveřici hlavních aktérů zprostil obžaloby.

Soudce musí na pokyn krajského soudu znovu vyslechnout některé svědky včetně obžalovaných.

Případ se týká tři roky starého údajného úplatku ve výši 300.000 korun, který měl zajistit Olomouci výhru ve vzájemném ligovém utkání.

Okresní soud původně loni v říjnu olomouckého brankáře Petra Drobisze obžalovaného z podplácení a tehdejší hráče střížkovského klubu Miroslava Obermajera, Davida Zoubka a prezidenta Bohemians Praha Karla Kapra zodpovídající se z přijímání úplatku zprostil obžaloby.

Podle něj bylo sice prokázáno, že peníze ze strany Sigmy byly klubu Bohemians předány, ale neprokázalo se, že by se na podplácení podíleli samotní obžalovaní. Soudce proto neměl dostatek jednoznačných důkazů.

Krajský soud, ke kterému se odvolal po zprošťujícím rozsudku žalobce, však původní rozsudek poté v neveřejném jednání zrušil a případ vrátil soudci k novému projednání.

Podle okresního soudce bude muset provést některé důkazy, zopakovat některé výslechy a zaměřit se přesněji na určité detaily.