První poločas patřil hostům. Konice se jen stěží dostávala do hry a většinou musela jen bránit. První větší útok domácích byl zastaven faulem. Z následné standardky se po hlavičce dostal míč až za Křižanova záda, ale sudí branku neuznal pro ofsajdové postavení. V zápětí Mühlhauser špatně vyřešil autové vhazování a Novotný dokázal zprava vystřelit krásnou dlouho střelu, která otevřela skóre. Pospíšil pak natrefil ještě břevno, ale na stavu 0:1 pro Hněvotín se nic nezměnilo.

Po změně stran navýšil náskok hostů Duda. Využil centr z leva a hlavou jej poslal do prázdné brány. Konice se však začala probouzet. Nejprve Tomáš Řehák trefil levou tyč. Poté však spolupráce mezi Kořenovským, Antlem a Řehákem přinesla první ovoce. Míč se vrátil ke Kořenovskému a ten se nemýlil. O dvě minuty později se dostal do šestnáctky Radek Řehák a stačil přihrát volnému Schönovi, který srovnal na 2:2. Obrat dokonal Bednář, který tvrdou střelou z dvaceti metrů nedal Křižanovi šanci. V závěru ale přišla další Mühlhauserova chyba. Po standardní situaci nenechal míč odhlavičkovat Ruse, ale naopak sám skočil svému obránci na záda. Oba skončili na zemi a balon se dokutálel do konické brány. Zápas tedy skončil vyrovnaným výsledkem 3:3.

„Chtěl bych klukům opravdu poděkovat, odvedli super výkon. Přijeli jsme v hrozném stavu, bez brankáře a některých hráčů. Vytvořili jsme si v první půlce respektive na začátku druhé dobrý náskok. O ten jsme sice přišli, ale v závěru kluci ukázali svou bojovnost a získali pro nás bod. Opravdu jim děkuji," řekl po utkání kouč Hněvotína Petr Uvízl a neopomněl pochválit ani brankáře: „Kamil Křižan je hráč a dnes musel naskočit do brány, kde podal dobrý výkon.Obdržel sice tři branky, ale několik jich také zneškodnil."

Naopak Konice byla zklamána.

„Nejsme schopni vyhrát ani proti tak oslabenému týmu. Soupeř si proti nám nevytvoří šanci, ale my mu naservírujeme góly přímo pod nos. baše naivní chyby nás stály výhru, například první a třetí gól. Pokud doma dostaneme tři góly, tak nemůžeme vyhrát," kroutil hlavou Radek Řehák, asistent konického trenéra.

Sokol Konice – TJ FC Hněvotín 3:3 (0:1)

Branky: 58. Kořenovský, 60. Schön, 70. Bednář – 37. Novotný, 49. Duda, 84. Šulc. Rozhodčí: Kašpar – Vičař, Lizna. ŽK:Bednář, Schön, Řehák R. – Láner, Skoumal. ČK: Skoumal (Hněvotín). Diváků: 70.

Konice: Mühlhauser – Burget, Rus, Řehák R., Růžička – Drešr, Bednář, Kořenovský, Antl – Schön, Řehák T. Trenér: Roman Jedlička.

Hněvotín: Křižan – Schinneck, Švajda, Šulc, Dokoupil – Pospíšil, Láner, Skoumal, Novotný – Kvapil (66. Veselský), Duda. Trenér: Petr Uvízl.