Konice poprvé v sezoně ztratila body za remízu 2:2.

Olomoučtí mladíci se museli obejít bez posil z A týmu a na hřišti si chvíli musel zvykat na umělý povrch.

„Konice měla lepší vstup, což bylo zapříčiněno hlavně tím, že nás poslala na umělku. To je na přelomu srpna a září skutečně nevídané," divil se zkušený kormidelník Vlastimil Palička, který v Holici působí jako vedoucí trenér mládeže a na lavičce juniorky zaskakoval za Petara Aleksijeviče, který coby asistent Oldřicha Machala byl s A týmem v Sezimově Ústí.

„Navíc má menší rozměry než běžné hřiště a proto jsme si museli zvyknout," podotkl někdejší trenér prvoligového Jablonce nebo olomoucké Sigmy.

Konice svůj úvodní tlak vyjádřila i brankově, když se v 17. minutě se štěstím prosadil Jan Směták.

Hosté se snažili o rychlé kontry, gólové ovoce jim přinesl jeden z nich ve 27. minutě. Kucharčuk prodloužil dlouhý nákop na Hornicha, ten trefil břevno, ale dobíhající Pavel Kucharčuk míč přeci jen dorazil za záda Petera Kmecika.

Po změně stran zase začali aktivněji tým z olomouckého předměstí. V 50. minutě šel dokonce do vedení, když další z brejků tažený Kucharčukem zakončil gólově záložník Ondřej Buček.

Pojistku pak mohl přidat agilní Kucharčuk, tváří v tvář Kmecikovi ale neuspěl.

V 68. minutě měli velkou šanci srovnat stav domácí, když sudí Částečka nařídil pokutový kop po pádu Radka Řeháka. Míč si postavil Otakar Cetkovský, avšak holický gólman Ondřej Pavelka jeho střelu vystihl.

Tým HFK pak mohla hodně mrzet zahozená šance Hornicha, který zblízka hlavou netrefil odkrytou branku.

V 70. minutě totiž rozjásal domácí příznivce vlastní gól olomouckého Drmoly poté, co jeden z konických hráčů trefil břevno.

„Jsem přesvědčený, že jsme měli k vítězství blíž, protože za stavu 2:1 pro nás jsme měli dvě stoprocentní tutovky. Ty jsme ale nedali a následně jsme obdrželi vyrovnávací branku," litoval Palička.

Oboustranně divoké utkání tak skončilo dělbou bodů za remízu 2:2.

„Bylo to prestižní utkání a bylo to cítit. Domácí měli na kontě devět bodů a chtěli pokračovat ve vítězné sérii. My si museli vystačit s mladým mužstvem, které ale rozhodně nechtělo prodat svou kůži zadarmo," ocenil bojovnost svého týmu Vlastimil Palička.

Sokol Konice – 1. HFK Olomouc B 2:2 (1:1)

Branky: 17. Směták, 70. vlastní – 27. Kucharčuk, 50. Buček. Rozhodčí: Částečka – Štětka, Vedral. ŽK: Cetkovský, Rus – Krumpolc, Holásek, Drmola, Kucharčuk. Diváků: 80.

Konice: Kmecik – Bílý (46. P. Křeček), Řehák, Rus, Růžička – Malínek (60. Dostál), Bednář, Cetkovský, Klobáska, Schön – Směták. Trenér: Roman Jedlička.

HFK Olomouc B: Pavelka – Krumpolc, Drmola, Vykydal, Beneš – Štěpánek (46. Blažkovský), Sedláček, Buček – Kucharčuk, Hornich, Holásek (90. Jíša). Trenér: Vlastimil Palička.