Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří si dokázali vytvářet šance. Naopak Koničtí pokračovali v nevýrazné hře z Medlova. Teprve až dvacet minut před koncem první půle se domácí dostali více do hry. V jejím závěru se Jedličkovi svěřenci pustili do útoku, míč se dostal až k Bednářovi, který z prostřed velkého vápna prostřelil litovelského brankáře.

„V prvním poločase byli lepší hosté. Měli několik šancí a dokonce nastřelili tyč. My jsme pokračovali v podobné hře jako v Medlově, jen na míči jsme byli silnější. Až před závěrem první části jsme se zvedli. Bednář pak v poslední minutě střelil gól. Brankář jej dost podcenil a míč mu proletěl pod tělem," popisoval Radek Řehák, asistent konického kouče.

„Fotbal opravdu nemá logiku. Měli jsme nejméně čtyři tutové šance a branku jsme nedali. naopak soupeř se prosadil první střelou v poslední minutě. Promarnili jsme strašně moc příležitostí," kroutil hlavou trenér Litovle Jaroslav Šišma.

Ve druhé půli byla lepším týmem Konice. Začala hrát ze zajištěné obrany a na brejky. Litovel si už nedokázala vytvořit větší šanci. Naopak z rychlého protiútoku skóroval Martin Schön.

„Druhý poločas byl z naší strany lepší. Soupeř byl prakticky bez šance. My jsme hráli na brejky. Růžička mířil po standardce těsně mimo. Schön měl několik slibných průniků a nakonec se i prosadil. Bednář mu poslal míč, Schön byl sám na půlce a neměl problém zvýšit na 2:0. V závěru měl podobnou šanci Tomáš Řehák, ale přestřelil bránu," popisoval Radek Řehák.

Méně spokojený byl kouč Litovle. „Těžko se mi to hodnotí. V druhé půli nás rozhodčí už k ničemu nepustili. Nechci se vymlouvat na jejich výkon, protože jsme si zápas prohráli sami. Nedali jsme branky. Ale to co předvedli rozhodčí? Na to nemám slov. Například při druhé brance neodpískali faul v soupeřově šestnáctce a my jsme z protiútoku inkasovali," stěžoval si trenér Šišma.

Sokol Konice – Tatran Litovel 2:0 (1:0)

Branky: 45. Bednář, 80. Schön. Rozhodčí: Zavřel, Štětka, Částečka. ŽK: Drešr F., Rus – Krátký.

Konice: Nakládal – Drešr F., Rus, Řehák R., Růžička – Sedláček, Bednář, Kořenovský (86. Franc) – Kryl (70. Drešr M.), Schön, ŘehákT. Trenér: Roman Jedlička.

Litovel: Bača – Otava (81. Petruška), Plánička, Krátký, Miklánek – Vaca, Šrom (71. Heinz), Dokoupil, Kučera – Čep, Bednář R. Trenér: Jaroslav Šišma.