Než se hosté pořádně rozkoukali, tak už prohrávali. Dolanští hráči po hřišti jen chodili a toho využil Petr Antl. Z levé strany si naběhl do útoku a Benčíkovi nedal šanci. Zaskočení hosté se poté jen ztěžka dostávali zpět do zápasu. Od patnácté minuty však aktivita domácích opadla a ke slovu se začaly dostávat Dolany. Všechny jejich šance však ztroskotaly na výborném Recovi. Ve dvaatřicáté minutě centroval míč do velkého vápna Kováč a Antl hlavou zvýšil na 2:0. Hostující celek v závěru poločasu vykřesal naději. Spolupráce mezi Čechem a Samkem přinesla branku na 2:1. Šťastným střelcem byl Samek.

„Sice jsme dali gól velmi brzo, ale potom jsme už dobře nehráli. Iniciativy se chopili hosté. Nám se podařilo vstřelit branku na 2:0 a mysleli jsme si, že půjde vše samo," kritizoval své svěřence konický trenér Roman Jedlička.

„Z naší strany to byl smolný zápas. Už ve třetí minutě přišla branka po chybě našeho obránce. To nás utlumilo. Potom jsme se zvedli, byli jsme lepším týmem, ale jen po šestnáctku," líčil první půli kouč Dolan Petr Máčala.

Po změně stran mohl zápas rozhodnout konický Sedláček, ale z dvou metrů netrefil bránu. Hostující tým měl ze hry více, ale nedokázal si vytvořit vyložené šance. Naopak do úniku se dostal Filip Drešr a bez problému navýšil vedení domácích na 3:1. Sedm minut do konce zápasu svitla Dolanům poslední naděje. Řehák zahrál rukou a rozhodčí Zavřel nařídil penaltu. Tu proměnil střelou k levé tyči Čech. Hosté se snažili o závěrečný tlak, ten si však nevytvořili. Naopak po faulu Hradila na Vydržela byla písknuta penalta i na druhé straně. Vydržel svou exekucí upravil na 4:2 pro Konici.

„Druhá půlka ale byla už taková – nic moc," krčil rameny domácí lodivod a zopakoval: „My jsme k utkání přistoupili trošku lajdácky a byly tam okamžiky, kdy jsme vůbec nehráli."

Z fotbalu ve druhé části nebyl nadšený ani dolanský trenér.

„Druhý poločas byl vyrovnanější. Ke konci jsme ještě snížili, ale místo našeho tlaku přišla další hrubá chyba. Herně to nebylo až tak zlé, ale bez gólů se hrát nedá," uzavřel Máčala

Sokol Konice – FC Dolany 4:2 (2:1)

Branky: 3. a 32. Antl, 72. Drešr, 90. Vydržel z pen. – 41. Samek, 83. Čech z pen. Rozhodčí: Zavřel – Štětka, Kouřilek. ŽK: Valenta (Dolany). Diváků: 50.

Konice: Rec – Vogl, Bílý, Řehák, Růžička – Antl, Sedláček, Kořenovský (89. Sedláček), Drešr (90. Burget) – Kováč (Bláha), Vydržel. Trenér: Roman Jedlička.

Dolany: Benčík – Šimek, Penc, Novák, Hradil – Valenta, Volf, Kubeček, Liška – Samek (73. Máčala), Čech. Hrající trenér: Petr Máčala.