První poločas zahájila lépe Konice, která dokázala zatlačit soupeře na jejich polovinu a postupně ostřelovat šternberskou bránu. Většina akcí domácích přicházela po standardních situacích, ale všechny ztroskotaly na brankáři Vytřísalovi.

Hosté se probudili až ve třicáté minutě, kdy Hlaváček vyzkoušel gólmana Kmecíka, který včas zasáhl.

O tři minuty později došlo k zranění obránce Růžičky, který se střetl se šternberským hráčem Steklým. Zákrok ukázal jak moc tvrdou hru dnes připustí rozhodčí. Do konce první poloviny se ještě předvedli oba brankaři, kteří dobrými zákroky zajistili poločasové skóre 0:0.

Druhou část hry zahájili lépe domácí. Už ve čtyřicáté osmé minutě vstřelil Jan Bednář první gól za záda gólmana Vytřísala. O pár minut později vypálil znovu, tentokrát těsně nad břevno. Vzápětí se ovšem připomněli i hosté. Nejprve dokázal únik Marka Vinkléra zastavit brankář Kmecík. O něco později se do dalšího úniku dostal Tomáš Hlaváček, který si nejprve obtočil obránce a pak elegantně přehodil gólmana, bylo srovnáno.

Hosté se dokonale probudili a snažili se o další brejky. Další změna skóre přišla až v sedmdesáté páté minutě, Hlaváčkovu střelu vyrazil Kmecík jen k Vojtáškovi, ten se nemýlil a získal vedení na stranu hostů.

Na konečných 3:1 zvýšil Tomáš Mudrák z penalty. Konec zápasu přinesl ještě jedno zranění na straně Konice. Radek Řehák nemohl zápas po Jurečkově faulu dohrát. Domácí tak neztratili jen 3 body, ale také hlavní opory své obrany.

„Rozhodlo vyrovnání na 1:1, tam jsme udělali obrovskou chybu.Ale absolutně nejdůležitější je, že se nám zranili obránci. Místo nich jsem musel postavit prakticky útočníky a podle toho to celé vypadalo.Podle mě je problém, když hráči nejsou potrestáni po takových zákrocích. Nechci se vymlouvat, prohráli jsme si to sami tím vyrovnávacím gólem. Naše hra dopředu je katastrofa, hráči si nechtějí nahrát a pak bohužel nedáváme branky," kritizoval své svěřence trenér Konice Roman Jedlička.

„V prvním poločase nás zatlačili, ale pak jsme měli dobré šance. Věřil jsem, že si odvezeme alespoň bod. Byl to tvrdší zápas, nám se podařilo proměnit brejky. Byl to z naší strany dobrý zápas. Jsem rád, že se nám podařilo využít naše šance. Vyhráli jsme zaslouženě," chválil fotbalisty Šternberku trenér Oldřich Sklenář

Sokol Konice A – FK Šternberk 1:3 (0:0)

Branky: 48. Bednář – 60. Hlaváček, 75. Vojtášek, 85.(p.k.) Mudrák. ŽK: Kořenovský, Řehák, Směták, Dostál – Steklý, Hlaváček, Jurečka. Rozhodčí: Horák – Dorušák, Polanský.

Konice: Kmecík – Směták, Cetkovský, Řehák (90. Drešr), Růžička(37. Ma­línek) – Dostál, Bednář, Klobáska, Kořenovský – Novotný, Schön. Trenér: Roman Jedlička

Šternberk: Vytřískal – Steklý, Frieb, Kymlička, Coufal – Jurečka, Mudrák, Valtr, Vinkler (79. Sklenář) – Vojtášek, Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář