Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Konice brzy vedla, ale nakonec se Šternberkem padla

Konice – Druhou porážku v řadě si připsali koničtí fotbalisté. Svěřenci Romana Jedličky přivítali v neděli na svém hřišti Šternberk. Domácí se dostali rychle do vedení, to si však nedokázali udržet, a tak nakonec padli 2:3.

19.5.2014

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

Duel otevřel už ve druhé minutě konický Antl. Využil chyby hostujícího obránce a sám se vydal proti brankáři, toho obstřelil a poslal svůj tým do vedení. Domácí potom začali spoléhat na svou defenzivu a vydávat se do brejků. Šternberku však pomohla série standardních situací. Po rohu pak v jednadvacáté minutě srovnal na 1:1 Tomáš Frieb. Za pět minut pak prostřelil Pobečku Řehák sudí však jeho branku neuznal. V třicáté minutě se probojoval hostující Jurečka do úniku. Konický Bílý jej zastavil nedovoleně a Valtr poté proměnil nařízenou penaltu a poslal Šternberk do vedení.

„Trošku nás zaskočil povrch hřiště, hrálo se totiž na umělce," prozradil šternberský lodivod Oldřich Sklenář a přiznal: „První branka byla naše velká chyba, poté jsme však byli už lepší na balonu a zaslouženě se probojovali do vedení."

Po změně stran otevřeli domácí více hru. Toho hosté rychle využili a už v padesáté druhé minutě navýšili své vedení na 3:1. Šťastným střelcem byl Jurečka. Poté začal Šternberk svůj náskok bránit. Naopak Konice se znovu pouštěla do útočných výprav. Vyloženou šanci si však nevytvořila, až v sedmdesáté minutě si vykoledoval Antl penaltu. K exekuci se postavil Růžička a snížil na 2:3. Hosté si však vedení už vzít nenechali a vezou si domů tři body.

„Neměli jsme, co ztratit, a tak jsme hru víc otevřeli," řekl po utkání asistent konického trenéra Radek Řehák a i přes prohru spokojeně dodal: „Důležité je, že jsme byli Šternberku vyrovnaným soupeřem. V soutěži jsme se zachránili a nyní můžeme nechat naše mladé hráče, aby se otrkali. Rozhodně není tato prohra žádnou tragédií."

To trenér Sklenář byl k svým svěřencům kritičtější: „Byl to sice dobrý zápas, ale my jsme vytvořili několik zbytečných chyb, které nám duel zkomplikovaly. V druhé půlce jsme měli několik šancí, ale víc branek jsme nepřidali, i když jsme měli."

Sokol Konice – FK Šternberk 2:3 (1:2)

Branky: 2. Antl, 70. Růžička z pen. – 21. T. Frieb, 31. Valtr z pen., 52. Jurečka. Rozhodčí: Boháč – Hodaň, Vojáček. ŽK: Vydržel, Řehák (oba Konice).

Konice: Rec – Burget, Bílý, Řehák, Růžička – Vogl, Sedláček, Kořenovský, Drešr – Vydržel, Antl. Trenér: Roman Jedlička.

Šternberk: Pobeška – Sklenář, Novosad. T. Frieb, Modrák – Coufal (46. M. Frieb), Valtr, Kymlička, Tomanec (73. Tvarbožel) – Hlaváček, Jurečka (88. Tuška). Trenér: Oldřich Sklenář.

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Dopravní hřiště u plaveckého stadionu v Olomouci bude dvakrát větší.

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.