Ta nakonec znovu sebrala Sigmě devět bodů a gólmana Drobisze opět odstavila ze hřiště na 18 měsíců. Zopakovala tedy původní verdikt, který posléze zrušila Odvolací a revizní komise.

„Za současné neujasněné situace je to rozumné řešení. Minimálně je to takové řešení, po kterém nevzniknou sáhodlouhé soudní spory,“ říká.

Sigma se tedy nebude bránit u soudu, jak se o tom mluvilo minulý týden?
Těžko se můžeme obracet na soud, že chceme být potrestáni podle dřívějšího rozhodnutí a ne podle toho současného, když jsou stejná. Kdybychom toto napadali u soudu, tak by to bylo furiantství. A říkalo by se, že to přeháníme.

Budete se proti novému verdiktu disciplinárky odvolávat?
Nejspíš ne. Už první odvolání jsme stahovali za plného vědomí situace, která je ve fotbalovém svazu. Dospěli jsme k názoru, že vzhledem k tomu, jaká ta situace je, nemá cenu hrát vabank, tedy všechno, nebo nic. Buď mít naprostou pravdu a nebo všechno prohrát. Rozhodli jsme se, že nebudeme ohrožovat budoucnost Sigmy Olomouc i mladých hráčů, kteří v klubu jsou, a v neposlední řadě i akcionářů. Sigma existuje, hraje první ligu, a další kroky zvážíme až po skončení líčení u okresního soudu. Jen bych ale ještě upozornil, že představenstvo může rozhodnout jinak, než říkám. Já jsem jen jedním jeho členem. Ale nepředpokládám to. Můj názor je takový, že se odvolávat nebudeme.

Petr Drobisz se odvolávat bude?
Tady je situace trochu jiná. Teoreticky ani Petrovo první odvolací řízení zatím nebylo vyřešeno. Místo aby to ORK udělala, tak rozhodla o nějaké nicotnosti. Zase, kdyby byl Petr furiant, tak řekne, že se odvolávat nebude a chce dořešit to původní odvolání. Ale ve výsledku je jedno, jestli se odvolá proti tomuto novému nebo předchozímu rozhodnutí. Každopádně nebude dělat naschvály, odvolá se, protože se stále cítí nevinen. Ta smyčka, která vznikla rozhodnutím ORK, je smazaná a jsme tam, kde jsme byli před čtrnácti dny. Ale z hlediska uklidnění situace je to dobře.

Počítáte s tím, že u soudu už padne rozsudek?
Nabyl jsem dojmu, že soudce už by chtěl rozhodnout. Buď teď v pátek, nebo v nejbližších dnech. Ale ode mě to je jen předjímání, to rozhodnutí je na doktorovi Vašků.

Jaký vliv by měl případný zprošťující rozsudek na rozhodování fotbalových orgánů?
Petrovi by to mělo pomoct. Pokud by byl zproštěn, tak se bude fotbalovým orgánům těžko vysvětlovat, proč ho potrestaly. Protože důkazy měly stejné. Nebo vlastně jich měly ještě méně, například právě ty konfrontace, které mohou dělat těžko.

Existovala by ale za takových okolností vůbec právní cesta k navrácení bodů pro Sigmu, když se neodvoláte?
To je správná otázka. Za situace, kdybychom se odvolali, bylo by to pro nás jednodušší. Této varianty jsme se ale zbavili. Myslím, že uznáte, že po tom co v posledních týdnech proběhlo, to zase nebylo tak nelogické. Nicméně se svazem jsme to konzultovali. Takovou věc vám nikdo neslíbí, ale jsme přesvědčeni, že v případě, že bude Petr Drobisz osvobozen, tak se výkonný výbor bude vážně zabývat vrácením bodů Sigmě. Každopádně to už hodně předjímáme.