„Umělka mi nikdy moc nevadila, ale letos už se mi na ní nějak nechce trénovat. Buďme rádi, že většina z nás to přežila bez újmy a jsme zdraví. Teď už se fakt těším se na trávu,“ říká upřímně David Houska.

Čtyřiadvacetiletý záložník se na pokoji zabydlel s obráncem Martinem Sladkým, jak je jejich zvykem i při venkovních výjezdech během ligové sezony. A přiznává, že se zimní přípravou zatím v Olomouci panuje spokojenost: „Výsledkově jsme zvládli všechny zápasy Je fajn, že vyhráváme, protože třeba Dunajská Streda nebo Opava už nás prověřily více než ty předešlé týmy, byly to kvalitní týmy.“

Zkvalitnění herního projevu

To zásadní však přijde až nyní v Antalyi, kde hřeje slunce a teplota se pohybuje kolem příjemných patnácti stupňů.

„Doteď bylo důležité spíš nabírání fyzičky, až tady v Turecku přejdeme na zkvalitnění herního projevu. Zápasy na přírodní trávě budou úplně o něčem jiném a klíčové bude pak až ligové jaro,“ ví Houska.

Řezníček výborně zapadl

Jakožto mozek hry, jehož kreativita je pro olomouckou ofenzivu velmi důležitá, si středopolař s číslem 8 na dresu rovněž pochvaluje spolupráci s novou útočnou posilou. Jakub Řezníček se v zimě trefil již čtyřikrát.

„Zapadl v kabině výborně, i na tréninku prokazuje, že má výborné zakončení. Věřím, že nám pomůže a na jaře dá hodně gólů,“ konstatuje.

Bude podle Housky hra Sigmy nyní jiná než s Chorým?

„Řezňa je víc do kombinace, odskočí si níž pro míč do nohy, v tomhle má asi výhodu. Choras zase udržel hodně balonů úplně na hrotu, někdy nás to možná až moc svádělo, abychom mu to tam dávali,“ zamýšlí se nad porovnáním.

Poklona dorostencům

Rodák z Poličky, který se do olomouckého A-týmu dostal ve dvaceti letech a loni poprvé nakoukl do reprezentace, složil komplimenty i talentovaným dorostencům. Z šestice hráčů devatenáctky, která pod trenérem Václavem Jílkem začala přípravu, se dvojice Jiří Sláma – Tomáš Zlatohlávek dostala až do užšího kádru pro soustředění.

Že by paralela se silným ročníkem 1993?

„My jsme přišli do áčka trošku později, v devatenáctce jsme ještě tuhle možnost neměli. Kluci pracují velmi dobře, snaží se pochytit náš systém, musím je pochválit,“ uzavírá s úsměvem David Houska.