Dosavadní výsledkové tápání lze zčásti přičíst také tomu, že se Sigmě nepodařilo nahradit hráče, kteří v létě přestupovým oknem vylétli do zahraničí.

Koneckonců nešlo o ledajaké fotbalisty.

Hlavně kreativita brazilského tanečníka Melinha Olomouckým v nové ligové sezoně chybí. Také basketbalový výskok stopera Martina Hudce, který brazilského Hanáka doprovodil na prozatím roční německou misi do Koblenze, soupeře Sigmy při přípravě na obranné standardní situace neděsí.

Z loňského kádru už Olomouci nepatří ani Šuškavčevič s Kobylíkem, kterým skončily smlouvy, a Toleski, jenž se po konci hostování vrátil do mateřské Slavie.

Papírově Sigmu v uplynulém období opustili také Lukáš Hartig s Josefem Jindřiškem (Bohemians 1905), záložník Filip Rýdel, jenž po návratu z hostování ve Zlíně zamířil do Plzně, a brankář Tomáš Černý, který se po dlouhých peripetiích nakonec přece jen stal hráčem Hamiltonu a je opět oporou skotského klubu.

Co se týče příchodů, klasický přestup Sigma neprovedla v letním přestupovém období ani jeden. Brazilci Esisovi Caihamemu skončila smlouva v bratislavské Petržalce, stejně jako zkušenému Rudolfu Otepkovi v ostravském Baníku.

Zbytek spadá do kolonky návraty z hostování. To se týká překvapivě nejvýraznější letní posily Lukáše Bajera, stejně jako snaživého Pavla Šultese a dvou náhradníků Michala Vepřeka a Martina Blahy.

Ve výčtu posil zbývá ještě zmínit čtveřici mladíků z juniorky. Zejména kvůli Pavlu Dreksovi, který se chopil příležitosti při zranění Martina Komárka a skvělé výkony ho nakonec vynesly až na mistrovství světa do dvaceti let, které právě probíhá v Egyptě.

Jak si zatím vedou?

Lukáš Bajer

V první lize: 8 zápasů / 540 minut/ 1 gól
V evropských pohárech: 5 zápasů / 288 minut/ 1 gól
V domácím poháru: 2 zápasy/ 180 minut

V létě fanoušky donekonečna týral neskrývaným zájmem odejít do zahraničí. Nakonec zůstal a patří k nejlepším hráčům mužstva trenéra Psotky.

Pavel Šultes

V první lize: 6 zápasů / 301 minut
V evropských pohárech: 5 zápasů/ 258 minut / 1 gól
V domácím poháru: 2 zápasy/ 161 minut/ 4 góly

Ve druhé lize hostoval v Opavě a na Slovácku. V létě zaujal trenéra Psotku natolik, že si ho nechal v kádru ligového áčka. Proti slabším soupeřům je k nezastavení, v lize však gól nedal.

Rudolf Otepka

V první lize: 8 zápasů / 676 minut
V evropských pohárech: 6 zápasů/ 341 minut/ 1 gól
V domácím poháru: 1 zápas / 90 minut

Byl pasován do role Melinhova nástupce. Místo toho několikrát udivil bezchybným výkonem na postu defenzivního záložníka. Čekají se však od něj hlavně nápady, kterých moc nedodal.

Esis Steines Jorge Caihame

V první lize: 5 zápasů / 146 minut
V evropských pohárech: 2 zápasy/ 33 minut
V domácím poháru: 1 zápas / 57 minut

V přípravě udivil nevšední rychlostí a neustálou aktivitou, která však bohužel často byla bezúčelná. Zatím potřebuje čas, aby si zvykl.

Michal Vepřek

V první lize: 2 zápasy / 91 minut
V evropských pohárech: 1 zápas / 1 minuta
V domácím poháru: 2 zápasy / 180 minut

Vytlačil z kádru i juniorského reprezentanta Heidenreicha. Na trávník se ale dostává sporadicky, protože jeho konkurent Onofrej chytil formu. Když ale hrál, nezklamal.

Martin Blaha

V první lize: nenastoupil
V evropských pohárech: nenastoupil
V domácím poháru: nenastoupil

Po hostování v Zábřehu zaujal pozici týmové trojky. V zápasech juniorky v Moravskoslezské fotbalové lize podává spolehlivé výkony. Jeho čas v první lize ale teprve přijde.