Největší chvíle slávy zažil 195 centimetrů vysoký Klesnil v Olomouci na jaře 2012. Po letech, kdy ho brzdily zdravotní potíže, se konečně probil do základní sestavy. A táhl Sigmu za záchranou v lize.

Možná klíčový gól celé sezony dal na Slovácku. Sigma byla tehdy na sestupové příčce, hrála v deseti. V poslední minutě přišla standardka, závar a obr Klesnil protlačil míč do sítě. Nebo ne? Gól vedli statistici jako vlastní.

„Byl můj, pište to tam!" hlásil se o něj bezprostřední dobrák Klesnil 
v mixzóně. Byla to pro něj první ligová branka v životě a Sigmu vytáhla z bryndy, pak už začala vítězit.

„Budu si to pamatovat do smrti," rozplýval se útočník, který málem pověsil kopačky na hřebík už mnohem dřív.

Po prvním zranění kolena se s kamarádem domluvil, že odjede pracovat do Kanady. Až přítelkyně Eliška jej přesvědčila, aby zašel na domluvený pohovor s tehdejším trenérem Zdeňkem Psotkou.

„Chtěl jsem to tady zabalit. Kamarád mi nabídl, že bych tam mohl dělat zedníka nebo tesaře, prostě něco na barácích. Nebýt přítelkyně Elišky, tak bych dneska stoprocentně robil tam," svěřil se tenkrát 
v mixzóně 
v Uherském Hradišti.

Uličný mu říkal "gorilka"

Jeho jarní pohádka pokračovala dál. Pro kouče Petra Uličného se stal jedním z klíčových mužů, však mu také láskyplně říkal „gorilka". „Mám rád všechny hráče, když mi dělají radost. Ale tohoto chlapce zvlášť. Taky mu to říkám. Je to chlapec z vesnice a pere se tam. Boj o záchranu není jen o kvalitě, ale také o nasazení a srdíčku. A to on má," chválila trenérská legenda.

Další důležitou branku vstřelil Klesnil při své jarní pohádce doma Slavii a od Uličného si vysloužil trochu zvláštní pochvalu.

„Tys porazil Slavii sám, ale ne tím, žes dal gól. Tím, žes jim zranil Latku," smál se trenér.

Klesnil a někoho úmyslně zranit? To ani náhodou. Na hrotu se bil jako pravý válečník, ale vždycky fér. Fanoušky si získal nejen góly a zábavnými rozhovory („Slunko, sviňa," postěžoval si v přímém televizním přenosu jako muž zápasu, když neproměnil další ze svých šancí), ale také svou bezprostředností mimo záběry kamer.

Ochotně se zastavil a zapovídal s každým – s klubovým zaměstnancem, fanouškem i novinářem. Vždycky usměvavý 
a dobře naladěný.

I v době, kdy už ho zase trápilo zdraví, zůstával pozitivně naladěný. Stihl ještě na jaře 2012 finále poháru v Plzni, ze kterého Sigma vydolovala první trofej v klubové historii.

Podílel se i na parádním podzimu pod Romanem Pivarníkem, kdy Hanáci chvíli vedli ligu. Pak se zranění vrátila.

Naposledy to Klesnil zkoušel po operaci letos na jaře. Ale unavené tělo už řeklo dost. I tak se mu za krátkou dobu podařilo to, co jiným trvalo roky.

Tohoto habána z Němčic si budou fanoušci dobře pamatovat.

ZDENĚK KLESNIL

Narozen: 28. října 1986

Výška: 195 cm

Váha: 95 kg

Kluby: Němčice, Hulín, Sigma Olomouc, Opava, Šumperk

Bilance v lize: 24 zápasů/7gólů

Úspěchy: vítěz poháru a superpoháru 2012

Střelecký unikát: během ročníku 2011/12 se trefil ve čtyřech různých soutěžích. Začal v divizi na farmě v Šumperku, gól dal za B tým Sigmy v MSFL, za áčko střílel v poháru i první lize. Ve své kariéře se trefil ve všech soutěžích, kromě I. A třídy.