„Musím říct, že jsem velmi zklamán tím, co jsme tu jako mužstvo předvedli,“ nebral si zkušený kouč servítky. „Jestli se za tu porážku nestydí hráči, tak vám řeknu, že já ano,“ pokračoval.

Jeho tým dokázal v prvním poločase ubránit čisté konto, ale po změně stran přišla gólová smršť Sigmy, která nastřílela Baumitu čtyři branky v rychlém sledu. „Ta dvacetiminutovka, během které jsme dostali čtyři góly, je něco, co si nedokážu vysvětlit. To jsem ještě na téhle úrovni nezažil,“ kroutil nevěřícně hlavou Komňacký.

„Samozřejmě se na to budu ptát hráčů, co bylo příčinou, že jsme na hřišti vypadali doslova trapně a soupeř si s námi dělal, co chtěl,“ řekl jablonecký kormidelník, který špatnou hrou svého týmu nechtěl snižovat výkon Olomouce.

„Tu porážku pokládám za naprosto spravedlivou. Sigma byla po všech stránkách lepší. Její pohyb, její přesnost v kombinacích, její tah na bránu, zaměřenost hry na koncovku, to jsou vlastnosti, které nám chyběly,“ vypočítával Komňacký.

„Nechci, aby to vypadalo tak, že my jsme hráli špatně a Olomouc proto vyhrála. My jsme hráli špatně, ale Olomouc hrála velmi dobře. Sigma ukázala, že jestliže před sezonou mluvila o evropských pohárech, tak je podle mě velmi vážným uchazečem,“ skládal Komňacký komplimenty.

Prolomení špatných statistik

To určitě těšilo jeho trenérský protějšek – Zdeňka Psotku. Ten pokračuje v prolamování hrůzných statistik. Sigma před nedělním zápasem neporazila Jablonec už pět let, na domácím hřišti dokonce osm.

„Jsme hrozně rádi, že se nám konečně podařilo zbořit statistiky a porazit Jablonec,“ usmíval se po zápase.

„Lituju každého olomouckého diváka, který dnes na stadion nepřišel a neviděl to krásné představení, které hráči předvedli. Ať už v prvním poločase, kdy to ještě bylo bez brankového efektu, nebo v druhém, kdy nám tam spadlo skoro všechno,“ řekl olomoucký kouč.

Podle něj se v kabině nic speciálního, co by hráče na excelentní úvod druhé půle motivovalo, nestalo.

„Hráli jsme stejně jako v prvním poločase, bohudík tam spadla první branka. V kabině jsme spíš hráče uklidňovali, žádná euforie tam nebyla.“

Jablonec přitom do Olomouce přijel v roli jednoho z největších favoritů celé soutěže. A to je další fakt, proč je na Hané důvod k radosti i optimismu.

„Už v přípravě jsme si několikrát ukázali, že jsme schopni hrát s dobrými soupeři fotbal. Myslím si, že v úvodu to z naší strany ještě tak přesné nebylo. Jablonec hrál svůj blok s postupem času níž a níž a nám se do takového bloku hraje čím dál tím líp,“ prozradil Psotka další zajímavý vývoj. Hra do zatažené obrany totiž Olomouci v minulosti příliš nešla. „Máme na to hráče. Lukáš Bajer je ve velmi dobré formě, a proto je naše kombinace lepší.“

Jablonec má nyní tři dny na to, aby se z porážky vzpamatoval. Ve čtvrtek ho totiž čeká 3. předkolo Evropské ligy v kyperské Nikósii. „Mám z toho těžkou hlavu, protože se potřebujeme do čtvrtka dostat do pořádku. Musíme napnout všechny síly, abychom se z takového těžkého knokautu vzapamatovali a ve čtvrtek v Nikósii vyběhli jako soustředěný a připravený tým. Nikósie totiž nemá horší mužstvo než Olomouc,“ upozornil jablonecký kouč.