Dařilo se jim, ale zase dojde ke změně. První jmenovaný totiž nemůže pro karetní trest v neděli hrát. "Je na trenérovi, jak to vyřeší," říká Martin Komárek, který v první lize začíná nastupovat až v této sezoně, debutoval loni na podzim v Plzni.

Rozhovor

Zápas v Uherském Hradišti vám vzal pokutový kop, ale Sigma měla rozhodnout mnohem dřív, gólů měli vaši spoluhráči z útoku na noze hned několik, že?

Chtěli jsme bodovat, jenže to nevyšlo. Škoda. Šance jsme na to měli, v prvním poločase i ve druhém. Kdybychom byli o trošku víc důraznější, tak jsme mohli nějakou proměnit. Chtěli jsme hrát dobře vzadu, na nulu, jako s Kladnem. Což se nám dařilo až do 83. minuty. Tam byly chyby obrany, nedomluvili jsme se a pan rozhodčí pískl penaltu. Chtěli jsme to srovnat, ale už se s tím moc dělat nedalo.

Druhé utkání za sebou jste hrál na stoperu s Alešem Škerlem. Jak se vám s ním spolupracuje?

S Aldem Škerlem se mi hraje výborně. Jsme spolu zvyklí hrát, už tenkrát před lety v juniorce jsme spolu nastupovali. Myslím, že nám to klape. Zprava jsme hrál už třetí zápas s Pepou Jindřiškem, až na nějaké drobné chybky to také nebyl problém. Myslím, že obrana fungovala dobře, až na nějaké moje hlavičkové souboje. Na tom ještě musím zapracovat.

Čekal jste, že trenér Petržela pošle do hry proti Kladnu mladou stoperskou dvojici složenou z odchovanců?

Bylo to pro mě docela překvapení, že jsem tam nastoupil s Aldem. Ale dařilo se nám, získali jsme tři body s Kladnem a věřili, že to vyjde i proti Slovácku. To se bohužel nestalo.

Ale překvapení to pro vás bylo určitě hodně příjemné, ne?

Byl jsem rád, že jsem dostal důvěru v tak důležitém zápase. Museli jsme po pěti porážkách vyhrát. Situace už byla kritická. Teď to potřebujeme potvrdit a zabrat doma s Jabloncem. Musíme vyhrát a čekat na výsledky ostatních vzadu. Před utkáním proti Kladnu neměla obrana moc tréninků na sehrání.

Nevadilo to?

Určitě by bylo lepší mít víc času. Ale nakonec spolu trénujeme každý den, pak záleží jen na maličkostech. Základy jsou jasně dané, každý by měl vědět, jak se má zajišťovat. Není rozdíl, jestli hraje Petr nebo Pavel, jde jen o to neudělat nějakou hrubou chybu, jaké jsme dělali v prvních pěti zápasech.

Škerle má teď trest za čtyři žluté karty. Už jste mluvili o tom, jak bude vypadat obrana proti Jablonci?

To je otázka pro trenéra. Je na něm, jak to vyřeší.

Sigma je opět ve stavu, kdy musí. Vadí to, nebo už jste na to zvyklí, když musíte v každém zápase?

Je to nepříjemná situace. Lepší by bylo nebýt pod takovým tlakem, být v pohodě a hrát svůj fotbal. Je vidět, že tam nervozita je, některé věci se nám nedaří, než se do toho dostaneme. V zápase s Kladnem nás uklidnil první gól a pak už jsme začali hrát.