„Terén na hřišti nebyl nápomocen tomu, abychom viděli kvalitní fotbal. Bylo to z obou stran upracované. Žádný z týmů nepředvedl na hřišti nic zásadního," poznamenal Radek Tomšic, trenér Kojetína.

Diváci dle jeho slov žádný pěkný fotbal neviděli. Spokojeni mohli být s jednou akcí, která se nakonec ukázala jako ta rozdílová.

Matějka zatáhl míč po straně, poslal ho do šestnáctky, kde už číhal Řezáč. Ten ani nemohl mít výraznější problém balon uklidit do sítě. První a zároveň poslední střelecký úspěch nakonec rozhodl o všem podstatném.

„Udělali jsme zbytečnou chybu. Místo jednoduchého odkopu jsme přihrávali do těžké pozice a z toho jsme inkasovali gól k tyči," zlobil se Petr Mrázek, litovelský kouč.

Hosté také několikrát zazlobili. Po brance volala zejména příležitost Dragona ve druhé půli, který šel sám na gólmana Gajdoše, ten ho však vychytal.

„Jejich gólman chytal opravdu velmi dobře, v klíčových chvílích domácí podržel. V závěru zápasu nám chytil ještě dvě gólové střely," chválil Mrázek.

Domácí kouč Tomšic tým Slavoje vedl sám, neboť jeho kolega Matějka musel pro zdravotní problémy do nemocnice.

„Výsledek byl příznivější než samotná předvedená hra. Bylo to upracované vítězství s tím, že jsme nakonec my byli těmi šťastnějšími. Na hráče jsem pyšný, že i přesto, když se nám nedařilo, to nakonec zvládli," řekl.

„Samozřejmě, když prohrajete, tak nemůžete být spokojený. Ale musím říct, že kluci zaslouží pochvalu za nasazení a přístup k zápasu. Bohužel, když nedáme gól, tak nemůžeme uspět. Bylo to vyrovnané utkání, výsledek byl asi spravedlivý," uvedl jeho protějšek Mrázek.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – Tatran Litovel 1:0 (1:0)

Branka: 11. Řezáč.

Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Z. Polách, Dočkal, Štolfa (85. Ernst), M. Polách – Z. Matějka, Axamit, J. Kantor, Flora (65. Minh Duc) – Řezáč, Jarmer (80. Krčmář). Trenér: Radek Tomšic.

Litovel: Procházka – Kvapil, Jindra, Heinz (85. Vaca), Miklánek – Šrom, Kratochvíl, Kučera, Dragon – Bednář (67. Šilberský), Baránek (46. Otava). Trenér: Petr Mrázek.