Domácí vstoupili do utkání aktivně a po šestnácti minutách se také dočkali gólové odměny, kdy Galetka vybídl do brejku Bosáka, který se tváří v tvář brankáři Zmundovi nemýlil.

„Chtěli jsme navázat za vítězství v Hněvotíně, a proto jsem na hráče apeloval, že musíme jít po vítězství," potvrdil ambice kojetínský kouč Roman Matějka.

Hráči Slavoje se prosadili do poločasu ještě jednou, a to znovu Bosákem. „On se ve stoprocentních šancích prakticky nemýlí," pochvaloval si Matějka.

Skóre však mohlo být srovnané, kdyby ovšem Medlovští své příležitosti využívali.

„Šli jsme dokonce sami na brankáře, ale to zakončení akce je naším problémem," navázal na průběh dění Miroslav Večeřa, trenér Medlova.

Ani jeho protějšek nebyl úplně spokojený s produktivitou.

Měli jsme snad čtyři tutovky, z toho Galetka šel dvakrát proti brankáři. Mohlo to být ve skóre jasnější."

Po hodině hry dal utkání zápletku Vytřísal, jemuž se podařilo hlavou usměrnit centrovaný míč z rohového kopu. Další branky už nepadly, byť k tomu měl zejména Kojetín nejednou blízko.

„Hosty jsme už do hry výrazněji ani nepustili. Se ziskem tří bodů jsem spokojený. Podařilo se nám prodloužit bodovou sérii. Už sedm zápasů v řadě jsme neprohráli, a to nás může těšit. Mrzí mě jen ty tři vcelku zbytečné remízy," zhodnotil počínání svého týmu jinak spokojený Matějka.

Na straně Medlova spokojenost být ani nemohla.

„Soupeř to byl hratelný. Zápas jsme si prohráli svou hloupostí. Děláme hloupé chyby, za které jsme potrestáni a sami své šance nedokážeme proměnit. Z výkonu týmu jsem rozladěný," zmínil Večeřa, který by za jiných okolností v průběhu duelu značně pozměnil sestavu: „Měl jsem málo hráčů na lavičce, jinak bych určitě udělal všech pět střídání," dodal.

Příští neděli se Kojetín představí od půl čtvrté v Želatovicích. Medlov ve stejný den i čas bude hostit Šumperk.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – TJ Medlov 2:1 (2:0)

Branky: 16. a 37. Bosák – 65. Vytřísal.

Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Peřina, Humpál, Dočkal, Z. Matějka – Řezáč (70. Lízal), Svoboda, Axamit, Cibulka (75. Panák) – Bosák (77. Drápal) – Galetka. Trenér: Roman Matějka.

Medlov: Zmund – Klos, Vašíček, Müller, Rozsypal (46. Havlíček) – Kasal, Skopal (46. Demeter), Okrouhlý, Svačina, Obíral – Vytřísal (75. Pospíšil). Trenér: Miroslav Večeřa.