Úvod měli domácí famózní. Po dvou minutách hry rozjásal po brejku a zužitkovaném centru přítomné diváky na tribuně Krčmář.

„Paradoxně jakoby nám ten brzký vstřelený gól uškodil. Zbytek poločasu jsme se prakticky bránili," pověděl Roman Matějka, lodivod Kojetína.

Oba týmy chtěly hrát fotbal. Kojetínští naráželi na poměrně dobře fungující obranu hostů.

„Než jsme si zvykli na hřiště, tak hned jsme z první akce dostali gól. Domácí mě překvapili, že hráli nejen nakopávané míče, ale také kombinovali. Než jsme se dostali k nějaké mezihře, tak bylo po poločase," zmínil Oldřich Sklenář, trenér Šternberka.

„Na druhou půlku jsme nastoupili s tím, že bychom to zkrátka chtěli otočit. Jejich obrana působila nejistým dojmem. Věřil jsem klukům, že zahrají lépe a utkání otočí," pokračoval Sklenář.

Posledních dvacet minut patřilo hostům. Šternberk vrátil zpět do hry o body Novosad, který ze standardky vymetl pavučinu v levém horním rohu branky.

Následně domácí Minh Duc nešťastně v šestnáctce přihrál střídající Friebovi, který neměl problém poslat míč podruhé za Gajdošova záda.

„Druhý gól jsme soupeři doslova darovali. Náš hráč místo jednoduchého odkopu jim defacto nahrál," zlobil se Matějka, který však viděl jiný zlomový okamžik:

„Kapitán se nechal absolutně zbytečně vyloučit. Bylo to oprávněné. Mohli jsme třeba ještě se zápasem něco dělat, ale červená karta vše zhatila. Třetí obdržený gól už pramenil z toho, že jsme už v deseti museli riskovat a už bylo jedno jestli prohrajeme 1:2 nebo 1:3. Musím přiznat, že Šternberk hrál velmi dobře a potvrdil své kvality," řekl zklamaný trenér Slavoje.

„Se ziskem tří bodů jsme samozřejmě maximálně spokojeni. Zkusili jsme na ně přitlačit, a to slavilo úspěch," dodal se skromným úsměvem kouč hostů.

FK Slavoj Kojetín/ Kovalovice – FK Šternberk 1:3 (1:0)

Branky: 2. Krčmář – 74. Novosad, 78. M. Frieb, 85. Jurečka.

Rozhodčí: Krobot – Hampl, Samek. ŽK: 18. Axamit, 76. J. Kantor – 52. Kuba, 61. T. Sklenář, 67. Jurečka, 78. M. Frieb, 80. Hlaváček. ČK: 79. J. Kantor (Kojetín/Kov.). Diváků: 80.

Kojetín/ Kovalovice: Gajdoš – Peřina (83. Jarmer), Štolfa (60. Panák), Humpál, M. Polách – Lízal, Axamit, J. Kantor, Z. Polách, Vondra (63. Minh Duc) – Krčmář. Trenéři: Roman Matějka a Radek Tomšic.

Šternberk: Studený – T. Sklenář, Novosad, T. Frieb, Tomanec (71. Havlík) – Valtr (76. M. Frieb), Kuba, Steklý (46. Mudrák), Coufal – Jurečka, Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář.