Jednatřicetiletý záložník se po hřišti pohyboval skutečně jako za časů, kdy kopal pod Uličným v Sigmě Olomouc: naběhal spoustu kilometrů, byl téměř u každé akce domácích a navíc nahrál na vítězný gól.

„Dneska jsem z fotbalu měl radost," přiznal Kobylík.

Proti Sokolovu jste toho naběhal snad ze všech hráčů nejvíc. Jak se cítíte?
Jsem tam skoro nejmladší, takže jsem si musel zaběhat (usmívá se). Dneska jsem z fotbalu měl radost. Měli jsme nějaké prohry, ale teď jsme to zase byli my, byl tam týmový duch. Ondra Murin dostal červenou a zdálo se, že to možná nezvládneme, ale dnes tam byl ten duch toho, co tady celou sezonu předvádíme a za co si zasloužíme obrovský respekt.

Nahrával jste na jedinou branku zápasu. Jaká byla ta akce?
Hledal jsem si tam prostor mezi obránci a Šimi (Patrik Šimko, pozn., red.) to dobře podržel a já už jsem se jenom otočil a hledal spoluhráče. Biolis (Matěj Biolek) to nádherně zakončil, takže si myslím, že to byla pěkná akce.

S jakou taktikou jste šli do druhého poločasu, ve kterém jste byli oslabeni o jednoho muže?
My jsme o Sokolovu věděli, že hrají výborně na brejky, ale že ve hře do plné obrany mají trošku problémy. I v deseti lidech jsme se snažili držet ten blok, i když byl chvílemi trochu hlubší. Ale viděli jste sami, že tam neměli hráče, kteří by si s tím dokázali poradit. Anebo my jsme to hráli tak dobře, že se ani nedostali do šance (usmívá se). Bylo to o morále, mužstvo opravdu ukázalo charakter.

Vrátily vás dvě vítězství v řadě do boje o postup?
Bavili jsme se se Sokolovákama, že prý do ligy nepůjdou, tak proč to ještě nezkusit, když jsme vyhráli. Říkal jsem to před nějakými pěti zápasy, takže to zase nechci zakřiknout, ale je to jedno jak skončíme, to mužstvo má můj respekt. A myslím, že by si zasloužilo i víc respektu od jiných lidí, ale víc to asi nebudu rozvádět.

Dáte co proto Murinovi, který se nechal zbytečně vyloučit?
Já myslím, že si to uvědomuje sám, že to byla blbost. Hodně lidí si myslí, že se těžko kontroluje, ale Ondra tady během toho tři čtvrtě roku dokázal nejen nám, ale i těm v Sigmě, kteří o něm pochybují, že je výborný hráč. To, že udělal blbost, si zaslouží kritiku, ale já říkám, že ti kluci odvádějí maximum.

Má podle vás na první ligu?
Já si o něm myslím spoustu pozitivního. Nebudu do toho Sigmě mluvit, ale je to jejich hráč a já si myslím, že by měl dostat šanci se o to poprat, protože tady až na nějaké ty zbytečné karty odvádí výborné výkony.