V přípravě proti sobě stály dvě olomoucké legendy: lavičce Žiliny nyní šéfuje Pavel Hapal, soupeře ze Slezka zase vede Radek Látal.

Bývalý český reprezentant David Kobylík, kterému v Sigmě skončila smlouva a klub neuplatnil opci, nastoupil za Žilinu do druhého poločasu.

"Zůstane u nás ješte pár dní, bude s mužstvem trénovat. Realizační tým se potom rozhodne, zda ho do mužstva angažuje nebo ne," řekl pro agenturu SITA vedoucí žilinského celku Marián Varga.

Jestliže Opava šla do utkání z tvrdé kondiční přípravy, Slováci brali utkání jako generálku na ligu a čtvrteční zápas Evropské ligy. Utkání se hrálo na hlavním stadionu MŠK.

Trenér Slezanů Radek Látal postrádal hned tři hráče základní sestavy Zapletala, Robina Wirtha a s angínou laborujícího Petra Cigánka, naopak k dispozici byla nová posila Vladimír Čáp, který se zařadil s číslem devět na levou stranu obrany.

Již první poločas naznačil, kdo je na hřišti pánem. Žilina se často tlačila před Nováka a ve 20. minutě se dočkala úvodního gólu. Lietava využil chyby opavské defenzivy, našel Leitnera a ten střelou pod břevno otevřel skóre. Ještě před tímto gólem nebezpečně střílel Rilke.

Opava dala o sobě vědět ve 27. minutě, kdy po akci Partyše s Kolínkem se v dobré šanci ocitl Schaffartzik ale nedal. Naopak na druhé straně vyšel Slovákům rychlý brejk a Rilke mířil přesně – 2:0.

Ve druhém poločase již Žilina kontrolovala hru a měla další šance. Tu největší měl Šourek, jehož pokus skončil na tyči. Slezané se dostávali před Perniše jen sporadicky a dvě minuty před koncem utkání inkasovali od Oravce druhou branku.

MŠK Žilina - Slezský FC Opava 3:0

Branky: 20.Leitner, 40.Rilke, 88.Oravec.

Sestava Žiliny: Perniš – Angelovič, Šourek, Piaček, Leitner – Guldan (46. Kobylík), Rilke (60. Žilák), Jež, Vladavič (46. Zlatkovič) – Lietava (46. .Oravec), Adauto

Sestava Opavy: Novák (46. Květon) – Kolínek (80. René Wirth), Horka, Mezlík, Čáp (59. Krčmařík) – Uvíra, Půda – Partyš, Kiša (80. Holčák), Schaffartzik (67. Kaštovský) – Halaška (46. Neubert).