Sigma gólovku Severočechů přežila a o dvě minuty později sama udeřila, když Pavel Dreksa srovnal na konečných 1:1.

„Ustál jsem to do posledního okamžiku a naštěstí se to povedlo. Pak jsme za dvě tři minuty dali gól. Byl to důležitý okamžik," prohlásil olomoucký hrdina Zlámal, který Sigmu v nejtěžších chvílích dokáže podržet nad vodou.

Unikajícímu Kopicovi šestadvacetiletý gólman dobře zmenšil střelecký úhel a pokus o jeho dloubáček dokázal vystihnout. „Netušil jsem, co udělá. Čekal jsem do posledního okamžiku a naštěstí jsem to chytil," popisoval Zlámal inkriminovaný moment.

Pár minut nato vyrovnal po rohovém kopu přesně hlavičkující obránce Dreksa. „Zaplaťpánbůh že dal Pavel gól," prohlásil Zlámal, který ale vstřelený branku svého týmu raději příliš neslavil.

„Já se nikdy neraduji, protože když jsme to jednou udělal, tak jsem pak hned dostal gól. V tomhle jsem pokorný," usmíval se Zlámal. Vítězství v zápase se už ale Hanáci nedočkali a stále tak nejsou v první lize zachránění. K definitivě jim chybí jediný bod.

„Škoda že jsme nevyhráli. Ale není to žádná tragédie, vůbec nic se neděje. Teď jedeme vyhrát do Hradce, takže musíme dát hlavy vzhůru a zvládnout to. Mančaft na to máme," věří Zlámal.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VČETNĚ FOTOGALERIE: Sigma remizovala s Jabloncem a zachráněna stále není

ZÁPAS S JABLONCEM podle TRENÉRA: Pohár nám vzal příliš mnoho sil, konstatoval po plichtě Uličný

Ve středu v Hradci chtějí rozhodnout

Čerství vítězové Poháru České pošty museli k ligovému utkání s Jabloncem nastoupit po čtyřech dnech od plzeňského finále. Po vítězství nad Spartou navíc Hanáci historický úspěch bouřlivě oslavovali.

„To ale dnešní zápas nemělo žádný vliv. My jsme oslavovali jenom po finále a pak už se všichni koncentrovali na zápas s Jabloncem, i trenér Uličný nás k tomu nabádal," prozradil Zlámal.

Nabitý program však olomouckým fotbalistům musel logicky vzít potřebné síly.

„Hrajeme spoustu zápasů a dnes jsme měli i pár hráčů zraněných. Každý zápas nejde úplně na sto procent zvládnout, ale kdybychom dneska měli trochu štěstí, tak bychom vyhráli," uvažoval Zlámal.

V příštím ligovém kole, které je na programu už ve středu, chtějí olomoučtí fotbalisté uspět a získat jistotu záchrany. Na předposlední Bohemians 1905 má Olomouc pětibodový náskok, takže pro případnou nervozitu není důvod.

„Klukům v šatně řeknu, že na nervozitu není čas. Nesmíme ani kalkulovat s tím, jestli Bohemka nebo Baník v příštím kole prohrají. Musíme jet do Hradce sebevědomě a sebrat všechnu sílu," burcuje Zlámal.

„Hraje se už ve středu, což je za chviličku. Já kluky ještě nabudím a zvládneme to. V Hradci to musí být jako v Plzni," usmíval se brankář, který v plzeňském finále poháru udržel čisté konto.