Ti ale nakonec vedení ubránili.

„Prospali jsme prvních dvacet minut a to se nám stalo osudným. Domácí dali gól a nakonec vyhráli," litoval po zápase trenér Dolan Petr Máčala.

Na konci první dvacetiminutovky se zhruba dvacet metrů od branky opřel do míče Jiří Kloss a střelou do šibenice nedal brankáři Benčíkovi šanci.

„Podle mého názoru jsme byli v prvním poločase jasně lepší. Kloss měl ještě další šanci, stejně jako Novák. Dolany se po začátku zlepšily, ale velké šance neměly. V podstatě to tak zůstalo až do našeho vyloučení," zmínil trenér Medlova Milan Schmidt další důležitý moment nedělního zápasu.

Poslední půlhodinu museli jeho svěřenci dohrávat pouze o deseti. Kloss totiž za kopnutí soupeře bez míče dostal rovnou červenou kartu.

„Tu situaci jsem neviděl, ale celkem všichni říkali, že to byla jednoznačná věc," uvedl k oslabení svého mužstva Schmidt.

Dolany nabídnutá příležitost povzbudila. Vytvořily si územní převahu a tlačily se za vyrovnáním. Vyložené šance ale chyběly.

„Usídlili jsme se na domácí polovině, ale do šancí jsme se dostávali těžko. Byly tam spíš závarové věci. Za zmínku stojí asi jen hlavička Volfa a trestný kop Čecha," řekl Máčala, který ve druhém poločase znovu vedl tým přímo ze hřiště.

„Domácí vsadili na pečlivou obranu a zdržovací taktikou nakonec utkání dovedli do vítězného konce," dodal Máčala.

Medlov se díky dalšímu domácímu vítězství téměř jistě zachránil.

„Myslím, že tabulka už je rozhodnutá," podotkl Schmidt. „Dnes musím celý tým pochválit za dobrou defenzivu. Zvláště po vyloučení jsme ukázali dobrou herní disciplínu. Záložníci pomáhali obráncům tak, jak by to mělo vypadat. I proto jsme Dolany do ničeho vážnějšího nepustili," řekl kouč Medlova na závěr.

TJ Medlov – FC Dolany 1:0 (1:0)

Branka: 20. J. Kloss. Rozhodčí: Hampl – Podhajský, Straka. ČK: 60. J. Kloss (M.).

Medlov: Zmund – P. Klos, Müller, Vašíček, Obíral – Klabačka (46. Slavíček), Kasal, Skopal (70. Pospíšil), Vytřísal (46. Okrouhlý) – F. Novák, J. Kloss. Trenér: Milan Schmidt.

Dolany: Benčík – Valenta, Penc, Novák, Hradil – Samek (46. Máčala), Volf, Kubeček, Grossmann – Čech, Hrdlička (75. Beňa). Hrající trenér: Petr Máčala.