Odplata může přijít dnes (16.00), kdy se svěřenci Václava Jílka představí právě na severočeské Střelnici.

A z pohledu pohárových ambicí může jít o klíčový duel sezony. Jablonec je totiž v HET lize o pouhý bod za Sigmou.

„Je to přímý konkurent v boji o přední příčky, takže ta důležitost tady jednoznačně je větší,“ přiznává olomoucký kouč.

Jablonec pod vedením trenéra Petra Rady předvádí vynikající výkony, na jaře šestkrát v řadě zvítězil, ztratil až v posledním kole v Mladé Boleslavi, kde uhrál plichtu 1:1. Co se rozpoložení týče, je tak před dnešním duelem favoritem.

Chybět mu však bude Michal Trávník, vykartovaný motor středové řady a novopečený reprezentant.

„Samozřejmě je to jeden z důležitých článků jejich sestavy. Na druhou stranu je to jenom jeden hráč a myslím, že Jablonec je nyní v rozpoložení, že je schopen jednoho hráče nahradit,“ podotkl Jílek.

Doležal za Trávníka?

Očekává se tak, že jeho protějšek Rada vzhledem k Trávníkově absenci sáhne k ofenzivní variantě rozestavení se dvěma klasickými hroty. Jak Jan Chramosta, tak Martin Doležal, někdejší Hanák, totiž v posledních týdnech pálí ostrými.

A právě produktivita je momentálně největší bolístkou ve hře Olomouce, která by potřebovala navázat na utkání na Dukle, kde se hattrickem rozstřílel Jakub Řezníček.

Ofenzivní protivník by však Sigmě mohl vyhovovat.

„Pokud si nějakou šanci vypracujeme, tak je potřeba, abychom v ní byli stoprocentní. Jablonec tolik šancí soupeřům v předchozích zápasech neumožnil, pracuje velmi slušně a zodpovědně v defenzivě. Je potřeba se šancí naložit správným způsobem a v koncovce mít ten instinkt zabijáka a jít za gólem,“ uvedl kormidelník.

Rovněž on podle informací Deníku sáhne ke změnám v sestavě, neboť s výkonem v minulém střetnutí proti Jihlavě nebyl vůbec spokojen. Na levý kraj obrany by se měl vrátit uzdravený kapitán Michal Vepřek.

Otazníky jsou pak spíše na pravé straně, kde jsou na dvě zbylá místa hned tři kohouti – Martin Sladký, Tomáš Zahradníček a Martin Hála.

Jablonecká Střelnice nepatří mezi oblíbené stadiony Hanáků, nebodovali tam již dlouhých třináct let. Navíc všech devět posledních zápasů prohráli.

„Nám se však paradoxně hraje lépe venku, kdy soupeř musí tvořit, my pak umíme držet míč a připravit si nějaké šance,“ věří Miloš Buchta.

O tom, kdo bude mít blíže do evropských pohárů, bude jasno již v sobotu večer.