Vyrovnaný duel nakonec penaltou v posledních minutách ovládli domácí.

Zápas začal lépe pro Klenovice. Ty si na rozdíl od dvou minulých duelů daly pozor na vstup do utkání a dokonce ve třinácté minutě se zásluhou Všianského dostaly do vedení. Domácí útočník přešel přes obránce a nedal Urbánkovi šanci.

„První gól zápasu padl z ofsajdové situace. Domácí se tedy dostali do vedení a my jsme se pokoušeli s nepříznivým stavem něco dělat, ale to co předváděl pan rozhodčí Zelík, to opravdu rozum nebral," stěžoval si chválkovický lodivod Zbyněk Odstrčil.

Po zbytek první půle se už žádné mužstvo neprosadilo. Gólu byli blíž domácí, ale Všianský už druhou tutovku neproměnil a střelecky naprázdno vyšel i Šlézar. Chválkovice spoléhaly především na brejky, ale vyloženě gólovou šanci si nevytvořily.

„Po prohře ve Šternberku jsem kluky varoval před špatnými vstupy do utkání. V sobotu si to pohlídali a přidali dokonce gól. Míč jsme si poté drželi u nohy a měli jsme ze hry víc. Mohli jsme klidně vést 3:0," popisoval první půli Petr Navrátil, kouč Klenovic.

Po změně stran se začali hosté zvedat. Jejich zlepšení nakonec přineslo i kýžené ovoce, když srovnali na 1:1. Kvapil poslal kolmou přihrávku na Tomana a ten přesprintoval domácího stopera a křižnou střelou k tyči zápas zdramatizoval.

V závěru utkání však přišel další sporný moment. Chválkovický obránce zahrál rukou a sudí Zelík nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Smékal.

„O Klenovicích jsem slyšel různé legendy, nevěřil jsem jim. Nyní už jim bohužel věřím. Na vlastní oči jsem je viděl. Chápu, že domácí potřebují body, ale mě by to takto vůbec netěšilo," kroutil hlavou Odstrčil a vysvětloval své pohnutky:

„Hned po našem srovnávacím gólu nařídil sudí nepřímý kop za mluvení. No a vrcholem byla penalta z osmdesáté deváté minuty. Naprosto vymyšlená věc, údajná ruka. Střela trefila našeho hráče do ramene a ten měl navíc ruce u sebe. Jsem zvědavý na hodnocení pana delegáta. Jinak by zápasu slušela spíš remíza."

„Chválkovičtí z prvního útoku srovnali a poté měli smůlu, když zahráli rukou po naší standardce. Snad to pro nás bude odrazová a hlavně uklidňující výhra," doufá kouč Klenovic a i on se vyjádřil k sudímu:

„Nevím, čím by soupeři ublížil. Byl tam delegát a vše je natočené. Zákroky pískal oboustranně."

Sokol Klenovice – SK Chválkovice 2:1 (1:0)

Branky: 13. Všianský, 89. Smékal z pen. – 75. Toman. Rozhodčí: Zelík – Sedláček, Dorušák. ŽK: Lakomý, Jáhl – Vališ, Vávra.

Klenovice: Polák – Smékal, Lakomý, Cetkovský, Liška – Rozehnal, Hatle, Šlézar, Pekař (62. Klimeš) – Jáhl (90. Podešva), Všianský. Trenér: Petr Navrátil.

Chválkovice: Urbánek – Beneš, Pítr (30. Václavík), Sázel, Vališ – Vávra, Koňarík, Štefek, Mifka (46. Kaczmarczyk) – Kvapil, Toman. Trenér: Zbyněk Odstrčil.