„Byla by ostuda tam nevyhrát. Tři body jsme získali skoro zadarmo a Klenovičtí byli rádi, že dostali jen šest gólů," popisoval smutný sobotní zápas trenér Medlova Miroslav Večeřa.

Zdroj: KFS Olomouc

„Trápí nás zranění, pět hráčů je mimo a další vůbec nedošli na zápas. Dělají si, co chtějí. Je to hrozný holubník. Málem musel hrát i řidič autobusu," zlobil se zklamaný kouč Klenovic Vladimír Krč.

První půle ještě nesla znaky fotbalového zápasu dvou účastníků krajského přeboru. Do třicáté minuty byl stav 0:0, poté domácí faulovali a na řadu přišla penalta. Muzikant ji s přehledem proměnil. V domácím kádru se však zranili hned dva hráči. Radka Cetkovského vystřídal ještě Jaroš, ale Nováka už neměl, kdo střídat.

„Dohrávali jsme v oslabení, jinak to nešlo," kroutil hlavou Krč.

Do konce první půle přidal druhou branku hostů Müller, a to v poslední minutě poločasu.

„První poločas by se dal nazvat vyrovnaným. Měli jsme pár šancí, ale ke gólu nám chyběla kvalita. Okleštěná sestava pak vše zařídila za nás," krčil rameny Vladimír Krč.

Ve druhé polovině už domácím nestačily síly na kvalitnějšího soupeře. Čest Klenovicím mohl zachránit Tomáš Cetkovský, ale hlavičkou orazítkoval jen břevno medlovské brány. Poté přišli na řadu hosté. V šedesáté minutě trestal Kasal. V osmdesáté minutě se pak prosadil Novák a vzápětí si připsal i svou druhou trefu. Konečný výsledek pak v devadesáté minutě stanovil Klos. Medlov tak zvítězil jasně 6:0.

„Vůbec jsem nevěděl, že jsou Klenovice v takovém stavu. Úplně se jim rozpadl tým. Dohrávali zápas v deseti lidech, a to mnozí, jak jsem pochopil, dlouho nehráli a přišli týmu jen pomoct. Také na nich byly vidět křeče, chudáci. Je škoda, že tak krásný areál přichází o kvalitní fotbal," litoval svého soupeře lodivod Meldova Miroslav Večeřa.

„Je tady obrovská ztráta motivace. Navíc i kdybychom se zázrakem zachránili, tak nás Sokol znovu do kraje nepřihlásí. Podzim byl jakž takž dobrý, ale zimní příprava byla katastrofální. Kmenoví hráči šli z formy a je jim to fuk. V kabině není žádná parta. Celé je to velmi skličující. Přesto všechno bych chtěl klukům, kteří v sobotu přišli poděkovat," uzavřel smutný trenér Krč.

Sokol Klenovice – TJ Medlov 0:6 (0:2)

Branky: 30. Muzikant z pen., 45. Müller, 60. Kasal, 80. a 81. Novák, 90. Klos. Rozhodčí: Hodáň – Vedral, Motal. Diváků: 50.

Klenovice: Polák – Smékal, Všianský, T. Cetkovský, Liška – R. Cetkovský (25. Jaroš), Novák, Rozehnal, Pytela, Borovský, Přikryl. Trenér: Vladimír Krč.

Medlov: Zmund (60. Heinz) – Rozsypal, Vašíček (60. Kneifl), Müller, Obíral – Kasal, Kipritidis (70. Novák), Okrouhlý, Klos – Muzikant, Svačina. Trenér: Miroslav Večeřa.