Michael Keane, obránce anglické jednadvacítky, která v Česku už ve čtvrtek rozehraje fotbalové mistrovství Evropy, není na Hané poprvé.

Stejně jako část jeho spoluhráčů už si prostředí osahal během březnového soustředění.

„Doufáme, že by nám místní mohli fandit," prozradil dvaadvacetiletý sympaťák, který vyrostl v akademii Manchesteru United, ale od této sezony hraje Premier 
League za Burnley.

Jak se vám zatím líbí v Olomouci?
Je to moc pěkné město, hotel samozřejmě perfektní. Zvládli jsme i pár věcí mimo hotel jako minigolf nebo bowling. Všichni jsme tady zatím spokojení.

Vidíte jako výhodu, že jste tady byli už v březnu?
Myslím, že ano, obhlédli jsme si pořádně všechno okolo. Vyzkoušeli jsme si hřiště tady v tréninkovém centru i na stadionu, kde budeme hrát dva zápasy. Teď už jsme se vrátili do známého prostředí, takže ano, je to výhoda.

Co myslíte, budou místní lidé fandit Anglii?
Doufáme v to. Třeba nám ta návštěva z března pomůže. Byli bychom rádi, kdyby místní stáli právě za námi.

Přivítání jste měli hodně bouřlivé. První trénink po příletu vám zkrátila silná bouřka.
Z Anglie jsme na déšť zvyklí, ale tohle bylo přece jen trochu něco jiného. Bylo to bláznivé. Foukal strašně silný vítr. Bylo to o hodně silnější, než na co jsme zvyklí. Ale tohle jsou věci, se kterými si musíme poradit.

Start turnaje se blíží, jaká je 
v týmu nálada?
Celý tým se už těší. Na turnaj už se připravujeme docela dlouho, hráli jsme nějaké zápasy. Jsme připravení a natěšení, až to všechno začne.

Jak vidíte své šance?
Všichni doufáme, že budeme vítězit, a pokud ne, tak to bude pro nás zklamání. Uvědomujeme si ale velmi dobře, že to pro nás bude těžké. 
I ostatní tady mají velmi dobré týmy. Hráli jsme s nimi v přátelských zápasech 
a všichni se předvedli dobře. Snadné to nebude.

První zápas hrajete ve čtvrtek v Uherském Hradišti s Portugalskem. Říká se, že vstup do turnaje je nesmírně důležitý a vše se od něj odvíjí. Souhlasíte?
Dá se to tak říct. Je to složité na psychiku, ale všichni se tady známe dobře a víme, co od sebe čekat. Měli bychom to zvládnout.

Euro U21 v Olomouci. Pouták Ilustrační foto.