oltvPo skončení zápasu obdržely z rukou patrona týmu, trenéra Petra Uličného zlaté medaile za vítězství v soutěži.

Olomoucké fotbalistky tak zvládly svůj prvotní cíl, který si v sezoně stanovily – vyhrály druhou ligu. Teď jim už začnou náročné boje o postup do nejvyšší soutěže.

„Je to veliký úspěch, ale ještě potřebují přejít přes Bohemians a pak zvládnout ještě jeden souboj, aby se dostaly do kýžené první ligy, což bych jim přál. Já jsem patronem týmu už tři roky a vidím velký posun dopředu. Dnes, i když nehrály kompletní, tak jsem tam viděl takovou tu přípravnou kombinaci, hrály po zemi a daly krásné dva góly," chválil olomoucké fotbalistky Petr Uličný.

Trenér týmu Miloslav Novotný v zápase postrádal některé opory, i proto byl rád, že tým se s letošním ročníkem druhé ligy loučil vítězně.

„Nenastoupily čtyři hráčky ze základní sestavy, takže příležitost dostaly holky, které se do hry během sezony příliš nedostávaly. Na hře to bylo malinko znát, holky měly už malinko v hlavách, že o nic nejde, což mě mrzí, chtěl jsem se s domácím prostředím loučit lepším výkonem, ale důležité bylo, že jsme vyhrály," prohlásil Novotný.

Ve středu čeká Hanačky první souboj s vítězem druhé české ligy Bohemians Praha.

„Teď si musíme odpočinout a připravit se na Bohemku, která bude těžkým soupeřem a v tom barážovém dvojutkání bude favoritem," konstatoval Novotný.

Pokud by se Olomouci podařilo přejít přes pražského soupeře, tak by je pak ještě čekal duel s nejhorším týmem první ligy. Cesta do nejvyšší soutěže je tak ještě hodně trnitá, ale Hanačky věří, že nic není nemožné.

„Holkám jsem slíbil, že pokud by byly v první lize, tak bych s nimi i jezdil na fotbaly do Plzně, do Brna nebo do Prahy," prohlásil s úsměvem patron týmu Uličný.

O parádní motivaci tak olomoucké fotbalistky mají postaráno.