„Viděl jsem Lafiho (Davida Lafatu, pozn. red) na první tyči. Říkal jsem si, že to utáhnu, aby to byla pořádná rána. Zrovna mi to skočilo a zalítlo to do horního růžku," usmíval se Ladislav Krejčí, když popisoval úvodní gól šlágru víkendového kola Gambrinus ligy mezi Olomoucí a Spartou.

rankář Sigmy Zdeněk Zlámal tuto trefu označil za gól roku.

„Bylo to hezké, ale kdyby to bylo chtěné, tak by to bylo ještě hezčí," smál se Krejčí

Dvacetiletý fotbalista mohl mít z výsledku 3:0 i předvedené hry svého týmu velkou radost.

„Chtěli jsme na Sigmu vlétnout, presovat je až nahoře. Všichni se vydali na maximum a na hřišti to bylo vidět. Domácí jsme do ničeho nepustili a to bylo hlavní," oceňoval Krejčí přístup svého týmu k důležitému zápasu.

Sparta v úvodu zápasu dvakrát nastřelila konstrukci olomoucké branky. Zaslouženého gólů se dočkala až po půlhodině hry. Krejčí se však o osud zápasu příliš nebál.

„Věřil jsem, že zápas zvládneme a že gól vstřelíme. Nakonec to tam padlo a pak ještě dvakrát, takže jsem měl radost," prohlásil letenský odchovanec.

„Šancí bylo hodně, musíme je proměňovat i v dalších zápasech."

Sparta si přispala další tři body do tabulky a Olomouc zřejmě definitivně vyřadila z případného boje o titul.

„Oni byli v tabulce za námi a bylo důležité to tady zvládnout, abychom od nich drželi nějaký odstup. Jsem rád, že jsme to tady zvládli, protože Olomouc určitě není jednoduchý soupeř," pochvaloval si Krejčí.

Před derby, které je na programu příští víkend, je tým Sparty v optimální pohodě.

„Nálada v týmu je výborná, ale tak to bylo, myslím, po celou sezonu. Teď se budeme soustředit na derby a věřím, že ho zvládneme," dodává Krejčí.