„Myslím, že svoje si odehrál,“ řekl trenér Martin Pulpit po zápase v Českých Budějovicích, který Hanáci prohráli 0:2. Kazár utkání nedokončil, v 62. minutě musel střídat s nakopnutým kotníkem. „Bude to dobré, spraví to dva dny klidu,“ řekl Kazár. A měl pravdu, v úterý už naplno trénoval.

Rozhovor

* Máte za sebou první zápas v Gambrinus lize. Moc spokojen s ním ale být nemůžete.

Představoval jsem si jej trošku jinak. Prohra samozřejmě zamrzí.

* Výkon týmu nebyl ideální, ani vám se moc při několika pokusech o kombinace nedařilo. Ve vašem případě to může být pozdním příchodem do týmu?

To nevím. Záleží na mnoha okolnostech. Ta soutěž je také rychlejší. Přišel jsem přece jenom krátce před soutěží, je vidět, že se musím aklimatizovat a zvyknout si na hru, kterou chceme praktikovat.

* Ale bude to dobré, ne?

Já doufám, že ano.

* Utkání jste nedohrál, jaký byl důvod střídání? Bylo to zranění po souboji, po kterém jste zůstal chvíli na trávníku?


Ve druhém poločase domě někdo zajel, nevím, jestli to byl Horejš. Přepálil mi kotník a pak už se mi těžko kopalo do balonu, takže jsem se raději nechal vystřídat.

* Vy jste po příchodu do klubu říkal, že rozestavení 4 - 3 - 3 jste nikdy nehrál. Jak se vám to líbí?


Snažil jsem se plnit defenzivní úkoly, takže místy to bylo 4 - 5 - 1. Ale útočná fáze byla z naší strany v Budějovicích slabá. Útočník je od toho, aby dal gól. To se nepovedlo spoluhráčům a mně také ne.

* Sigma dostala branky celkem rychle, na zvrat bylo dost času. Vy jste v HFK na jaře zažil otáčení zápasů, jakoby právě tohle týmu na jihu Čech chybělo.


Éra Holice už je dávno pryč, teď se musím soustředit na budoucnost. V Budějovicích nám to prostě nešlo.