Čtyřiasedmdesá­tiletý Brückner, který české mužstvo dovedl v roce 2004 do semifinále evropského šampionátu v Portugalsku, by měl působit jako konzultant v novém realizačním týmu reprezentace.

Fotbalová asociace ČR potvrdila, že se trenéři dohodli, konkrétní detaily smlouvy s Brücknerem ale ještě nejsou domluveny.

„Pana Brücknera jsem v této věci oslovil a on s tím souhlasil. I když bude samozřejmě hodně záležet na jistých okolnostech, které má doma, ale vypadá to, že bychom se mohli domluvit," citoval server Vrbu.

S Brücknerovou výpomocí u národního týmu prý souhlasí i předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta.

„Víceméně už o tom můžeme mluvit oficiálně. Měl jsem s panem Brücknerem několik schůzek a v pondělí jsem o tom mluvil i s panem Peltou. Dal mi v tom zelenou," prohlásil Vrba.

Podle fotbalové asociace ještě smlouva oficiálně uzavřená není.

„Trenér Vrba s panem Brücknerem mluvili a několikrát se sešli. Pan Brückner s tím souhlasil, došlo mezi nimi k dohodě. Ale oficiálně ještě žádná smlouva nebyla uzavřena, konkrétní detaily smlouvy ještě nejsou domluveny," řekl ČTK mluvčí asociace Ondřej Lípa.

Bude osobně přítomen

Karel BrücknerBrückner podle aktualne.cz bude i na srazech reprezentace.

„Chtěl bych, aby byl pan Brückner členem realizačního týmu jako konzultant, jako člověk, který nám bude pomáhat při rozborech a taktických záležitostech," uvedl Vrba.

„Budu rád, když pan Brückner tu funkci vezme a když se na srazech národního týmu bude pohybovat. Počítáme s tím, že na nich bude osobně přítomen, byť samozřejmě v rámci těch možností, které jsou svým způsobem trošku limitované," dodal bývalý plzeňský kouč.

Brückner už roli konzultanta plnil v roce 2009, kdy reprezentaci krátce vedl Ivan Hašek.

Brückner je nejúspěšnějším koučem českého národního týmu, který trénoval v letech 2001 až 2008. V roce 2004 dovedl tým až do semifinále evropského šampionátu, o dva roky později postoupil s týmem poprvé od roku 1990 na mistrovství světa.

Za jeho působení se národní celek dostal na druhé místo světového žebříčku FIFA. Vybojoval také postup na ME v roce 2008, když vyhrál kvalifikační skupinu před Německem. Po šampionátu ve funkci skončil a ujal se rakouské reprezentace. Od roku 2009 už žádný tým netrénoval.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Brückner, Vrba a Uličný bavili narvané kino ve Velkém Týnci