Z pěti utkání vyhráli čtyři a nastříleli čtrnáct branek.

Jak se hráči stavějí k zápasům v Tipsport lize? Berou to jen jako přátelské zápasy, nebo je to o něco prestižnější tím, že se jedná o dlouhodobou soutěž?
Jsou to pořád jenom přátelské zápasy a příprava na ligu. Zaměřujeme se hlavně na fyzickou kondici, herní stránka a výsledky jsou až druhořadé.

Přesto není to ani trochu odlišné od těch obyčejných zápasů? Jste už ve čtvrtfinále, máte šanci získat pohár i respekt soupeřů.
To je těžké. Záleží vždycky, proti komu nastoupíte. Jsou tady mužstva z různých zemí. Každé je v přípravě někde jinde, protože ty soutěže začínají různě. Někdo je víc unavený, někdo méně. Pak taky záleží na tom, jak se ta mužstva poskládají. To porovnání kvality je složité. Důležitá bude opravdu až liga.

Vy jste si o víkendu zahrál po delší době krajního obránce, jak jste se tam cítil?
Byla to nouzovka. Zranil se Tomáš Janotka a jiného pravého obránce jsme neměli. Zaskočil jsem, ale mé místo je rozhodně spíš uprostřed, tam se cítím mnohem lépe.

Trenér Psotka o víkendu předeslal, že následující týden bude vrcholem kondiční přípravy. Jak se tedy cítíte?
No únava se už začíná kumulovat. Letos to máme hodně zaměřené na sílu, takže je to poměrně náročné.

Je letošní příprava výrazně odlišná od loňské, nebo je to vlastně to samé plus síla?
Příprava je každý rok trochu jiná. Vždycky je tam něco nového. Pokaždé je to ale o rychlosti i vytrvalosti. Letos jsme se zaměřili hodně na fyzickou sílu, která by nám měla pomoct v osobních soubojích, a myslím, že se to zatím vyplácí.

Jak hodnotíte novinky, které kouč letos vnesl do tréninku, ať už akva aerobik nebo moderní posilovací stroje?
Určitě pozitivně. Akva aerobik jsme měli jenom jednou, ale byla to příjemná změna. Podařilo se rozbít stereotyp.

A posilovna?
Vypadá to hodně jednoduše a mnohdy člověk zjistí až druhý den, které svaly vlastně používal. Posouvá se to už jinam. Určitě už tolik netrpí klouby a záda, jako tomu bývalo dřív. Celkově jsou ty nové stroje k tělu šetrnější.