Především atletický stánek totiž diváky v závěru poslední dukelské anabáze na začátku devadesátých let moc nelákal. S návratem do nejvyšší soutěže po sedmnácti letech by se to ale mohlo změnit. Na stadionu mají být dnes přítomny i klubové legendy, které psaly mnohem slavnější kapitoly historie Dukly. Za všechny jmenujme Josefa Masopusta, Ivo Viktora, či Ladislava Vízka.

„Sám jsem v očekávání, kolik lidí vlastně přijde. Ale Dukla je nováček a do první ligy se vrací po dlouhé době, takže by mohla být slušná návštěva,“ míní Kučera.

Nováčkovský entuziasmus však může být pro Sigmu komplikací v cestě za třemi body, které by jí na startu sezony jistě přišly vhod.

„Je to ošidné. Jak známo, nováčci do těch prvních zápasů vždycky dávají ne sto, ale dvě stě procent a ta jejich euforie pro soupeře může být nepříjemná. Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale jedeme tam vyhrát, to je jasné,“ říká olomoucký kapitán odhodlaně.

Herní styl Dukly by podle jeho názoru mohl být pro Hanáky výhodou.

„Ve druhé lize byli hodně fotbaloví, to by nám mohlo vyhovovat,“ všiml si Kučera.

Svému týmu před startem sezony věří.

„Změny, které proběhly přes léto, byly pro dobro věci, v přípravě jsme neměli ideální výsledky, ale to bylo v době, kdy se testovalo hodně hráčů a my jsme byli vlastně rozdělení na dvě mužstva. V Rakousku už jsme pak hráli dobře,“ říká Kučera, který ví, jak důležitý je start do sezony.

„Začátek je samozřejmě moc důležitý. Loni jsme ze zápasů s Plzní a Jabloncem udělali čtyři body a nastartovali se ke skvělému podzimu. Letos vypadá náš start na pohled snazší, ale to může klamat,“ tvrdí Kučera.

„Každopádně začít sbírat body musíme hned od začátku,“ dodává nekompromisně­.