„Nejde o klasické testy, ani si s sebou neberu kopačky. Měl bych projít lékařskou prohlídkou a pak podepsat smlouvu. Za dva dny bych měl být zpátky v Česku,“ řekl Deníku Marek Kaščák.

Baku není pro fotbalisty zrovna vysněnou destinací, nicméně Kaščák se netají důvody, proč se rozhodl nabídku z Ázerbájdžánu přijmout.

„Nabídka je finančně opravdu velmi zajímavá, ale jen o penězích to nebylo. Je to pro mě něco nového a chtěl jsem to vyzkoušet,“ říkal na rovinu Kaščák.

„Má od nás zelenou kartu, takže do 15. února, pokud bude chtít, může za stanovených podmínek odejít. V halvu máme momentálně přetlak, navíc z toho pro nás plynou zajímavé finance, takže mu bránit nebudeme,“ doplnil sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček.

Přímo v Něftči působil před časem český kouč Vlastimil Petržela. Osobní zkušenost s ázerbájdžánským fotbalem mají také bývalý reprezentant do 21 let Lubomír Kubica, s nímž se Kaščák potkal během hostování v Trenčíně, či bývalý zlínský záložník Bronislav Červenka.

„S oběma jsem mluvil a oba mi Baku pochválili. Je to prý moc pěkné město. Jen budu muset oprášit ruštinu, kterou jsem sice ve škole měl, ale už si moc nepamatuju,“ uvedl Kaščák.

Když jej Baku nekoupí, vrátí se do Olomouce

Ve smlouvě o hostování není zakotvená opce, takže Baku na Kaščáka nebude mít předkupní právo.

„Když se ale budu líbit, tak je možné, že by mě zkusili koupit. Kdyby ne, tak se v létě vrátím do Olomouce, kde bych měl smlouvu ještě na jeden rok,“ uvedl Kaščák.

Víc už se ale sedmadvacetiletý středopolař do po podrobností pouštět nechtěl.

„Nerad bych něco zakřiknul. V Koblenzi jsem byl už taky na 99% a pak vyměnili trenéra a sešlo z toho,“ vysvětloval.

Už v Praze ho totiž během soboty zastihly komplikace. Istanbulské letiště zasáhla sněhová kalamita a tak Kaščák odcestuje za novými spoluhráči až v neděli.

„Marek měl odletět už v sobotu, ale momentálně je s námi v Praze, protože istanbulské letiště nepřijímá. Do Turecka by měl vyrazit během zítřka,“ potvrdil informaci Kubíček.

Kaščákdo Sigmypřišel před čtyřmi roky zhruba za 2,5 milionu korun z HFK Olomouc. V Gambrinus lize odehrál 80 utkání, se Sigmou si letos zahrál také v Evropské lize, kde gólem z penalty přispěl k vyřazení skotského Aberdeenu.