„Ale za týden doma ve Vítkovicích proti Znojmu budu mít nervičky, to víte, že jo. Je mi sice šestatřicet, ale kdyby mi to bylo jedno, bylo by něco špatně," usmíval se kapitán Baníku.

Do druholigového šlágru na Andrově stadionu nastoupili Ostravští se třemi stopery, kterým uprostřed velel právě Zápotočný.

Společně s Bredou a Hučkem měli za úkol uhlídat Tomáše Chorého, který se v závěru sezony rozstřílel do vynikající formy.

Defenziva Baníku to zvládla, dvoumetrový olomoucký forvard zakončil během devadesáti minut pouze dvakrát, přičemž za nebezpečnou by se dala označit jen jeho hlavička po rohovém kopu, která prolétla nad břevnem.

Tvrdé souboje vypjaté derby ozdobily, přesto si dobře naladěný Zápotočný naoko postěžoval:

„Chorý je trošku takové prase, nadává vám… Ale je to ještě mladej janek,“ konstatoval muž, který vyhrál titul s Libercem, Spartou, ale i Bursasporem a Besiktasem.

Vzápětí však Zápotočný ocenil kvality reprezentanta do jednadvaceti let.

„Do mančaftu bych bral, je to nepříjemný útočník, dal spoustu gólů. Měl by se prosadit i v první lize, uvidíme, jestli Olomouci někam neuteče,“ dodal rodák z Příbrami.

My jsme Morava, oni Slezsko

Co na to Chorý? Také on byl nad věcí.

„My jsme Morava, oni Slezsko. Je jasné, že derby je vyhecované a ostré. Po některých soubojích tekla i krev, ale tak to má podle mě v takovém zápase být,“ řekl se šestnácti brankami druhý nejlepší střelec Fortuna národní ligy.

A souhlasil s ním i Aleš Škerle: „Věděli jsme, že Baník bude chodit do soubojů agresivně, takže jsme se jim v tom chtěli vyrovnat. Proč bychom si měli doma nechat nakopat?“ smál se kapitán Sigmy.