Třetí tým nejvyšší české soutěže přitom mění za třetí tým nejvyšší polské soutěže.

Z Hané sedmadvacetiletý forvard a autor dvanácti podzimních branek Sigmy míří do třetího týmu polské ekstraklasy Legie Varšava.

V pátek odpoledne o tom informoval oficiální web Legie, nejpopulárnějšího polského klubu, a zveřejnil fotografie, na kterých Hubník podepisuje smlouvu a přebírá dres Legie s číslem 7.

Hostování nebo přestup?

Podle viceprezidenta polského klubu Leszka Miklasa se jedná o smlouvu na dva a půl roku s opcí na další rok. Zástupci olomoucké Sigmy však hovoří pouze o hostování.

„Michal odchází do Legie na hostování s opcí,“ řekl pro klubový web Sigmy předseda představenstva Josef Lébr.

Podle jeho vyjádření pro Mf Dnes jde ale o rozpor jen zdánlivý. Hubníkovo hostování je pouhou formalitou a mělo by se brzy změnit v přestup.
Takhle to ostatně vnímá i samotný hráč.

„K přestupu mě nikdo nemusel přesvědčovat. Legia je velký klub a rád bych mu pomohl k titulu a účasti v evropských pohárech. Když jsem viděl záběry plného stadionu se skvělými fanoušky, nebylo se nad čím rozmýšlet,“ řekl Hubník na webu Legie.

Michal Hubník v dresu Legie Varšava. Foto: www.legia.com

O zájmu varšavského oddílu informoval Olomoucký deník už 11. ledna, trenér Zdeněk Psotka ale tyto zvěsti nepotvrdil.

„Já o žádné nabídce z Polska nevím,“ řekl tehdy Psotka.

Podle informací Deníku se jednání na nějaký čas pozastavila a rozběhla se znovu až ve čtvrtek, kdy zástupci polského klubu dorazili za Hubníkem přímo do Olomouce.

V pátek už v hlavním města Polska absolvoval lékařské testy a následně podepsal smlouvu.

„Jednání byla rychlá, všechno trvalo jen několik hodin. V Česku jsem byl už dlouho a chtěl si vyzkoušet i zahraniční angažmá. Beru to jako krok vpřed v mé kariéře. Kdybych se měl něčeho bát, tak sem nejdu,“ vysvětoval své rozhodnutí Hubník.

Psotka: Bylo to výhodné pro hráče i pro klub

Trenéra Psotku ztráta klíčového hráče mrzí.

„Michal měl u soupeřů respekt. Na podzim dal spoustu branek, jeho důraz může z těch nastupujících nahradit maximálně jeden hráč. Ovšem hráče s Michalovými zkušenostmi nemáme ani jednoho,“ řekl po přípravném utkání se Sokolovem, který Sigma prohrála 0:1.

Jinak je ale s odchodem Hubníka smířený.

„Bylo to výhodné pro hráče i pro klub, jinak by se to neprovedlo,“ doplnil Psotka, pro kterého je větší komplikací, že důrazný útočník tým opustil až týden před startem ligové soutěže.

„Během zimní přípravy jsme chvilku počítali s tím, že odejde, chvilku zase, že ne. Takže jsme hledali varianty. Poslední dobou už jsme byli připravení na to, že zůstane, ale nedá se nic dělat. Máme na to týden, abychom se dobře připravili a myslím, že to zvládneme.“

Do nároďáku chce i z Polska

Michal Hubník do ligy poprvé naskočil v roce 2003, když jej nasadil do utkání s Příbramí tehdejší kouč Sigmy Petr Uličný.

Podzim roku 2004 strávil na hostování v Opavě, aby se po půl roce vrátil zpět do Sigmy a stal se jedním z jejich nejstabilnějších hráčů. Celkem v první lize nasbíral 159 ligových startů, ve kterých nastřílel 37 branek.

Do životní formy se rodák z valašského Halenkova dostal až v posledních dvou sezonách.

V roce 2009 pomohl Sigmě k postupu přes isladnský Fram Rejkjavík a skotský Aberdeen v předkolech Evropké ligy, v probíhají sezoně s dvanácti trefami vedl tabulku střelců.

Za své služby se už před časem od vedení Sigmy dočkal tzv. zelené karty, povolení k přestupu, kdykoliv se objeví zajímavá nabídka pro něj i pro klub.

Skvělé výkony v dresu Sigmy mu rovněž vysloužili pozvánku do české reprezentace, ve které debutoval 17. listopadu 2010 v zápase proti Dánsku.

Nechyběl ani v posledním vystoupení výběru Michala Bílka v Chorvatsku, kde nastoupil na 34 minut a zahrál si tak i se svým bratrem Romanem, stoperem Herthy Berlín a někdejším kapitánem Sigmy Olomouc.

Reprezentačního dresu by se Michal nechtěl vzdát ani po přestupu do Legie.

„Když budu dál dávat branky, tak si udržím pozornost i u trenérů reprezentace,“ dodal Hubník.