Vedle plzeňského Jana Rezka a jabloneckého Tomáše Pekharta se v české lize nevídanou bilancí pyšní i olomoucký Michal Hubník, který jen během podzimu překonal svou doposud nejlepší sezonu 2005/06, v níž se trefil šestkrát.

Poslední trefu přidal sedmadvacetiletý důrazný útočník proti Českým Budějovicím, kdy zužitkoval krásnou akci Tomáše Janotky.

Budějovice jste rozstříleli 5:1, takže porážka z Hradce je napravena?
Chtěli jsme napravit výsledek z Hradce, kde se nám zápas nepovedl. Potřebovali jsme to odčinit a zase makat. Myslím, že se nám to povedlo, celý tým šlapal a pět branek byla odměna.

Přidal jste svoji desátou branku v sezoně, opět se dotáhl na čelo tabulky střelců. Tentokrát to ale byl celkem jednoduchý gól, ne?
Zase tak jednoduché to nebylo (smích). Od Jay Jaye (Tomáše Janotky, pozn. red.) to byla celkem rána, naštěstí jsem to trefil. Jsem za to rád.

Měl jste ještě několik šancí, jednu vám skvěle vychytal brankář Kučera. Co jste říkal na jeho zákrok?
Šlo to do šibenice, vyrazil to perfektně. Už předtím jsem měl velkou šanci, kdy jsem dobíhal dlouhý balón a špičkou jsem přehazoval brankáře, ale na brankové čáře to vyhlavičkoval Lengyel. Důležité jsou pro nás tři body a ty naštěstí máme.

Pak jste si ještě jednou zahrál na budějovického obránce, když jste míč těsně před brankou nedokázal dobře trefit. Co přesně se tam stalo?
Běžel jsem tam v plné rychlosti a prostě se mi to odrazilo od stehna. Ale nevím, co tam rozhodčí mával, jestli to byl ofsajd nebo byl míč za čárou. Chtěl jsem to dorazit, je to škoda, ale zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli.

Do sestavy se vrátila útočná dvojice Ordoš – Šultes. Změnil se tím styl vaší hry?
Každý hráč má svoje a určitě to byl trochu jiný styl. Podle mě to bylo super, perfektně jsme si vepředu vyhověli. Šulty (Pavel Šultes, pozn. red.) dal gól, na který mu nahrál Ordži. Ten dal taky gól, takže to bylo parádní.

České Budějovice si dali dva vlastní góly během jediné minuty, zažil jste někdy něco podobného?
Co hraju fotbal, tak asi ne. Ono to stejně pramenilo z naší hry, musíme střílet a pak to tam padá.

Mrzí vás ta inkasovaná branka v závěru?
Určitě nás to mrzí, už kvůli Drobasovi (Petru Drobiszovi, pozn. red.). Trošku nám to ten výsledek pokazilo, velkou hlavou si z toho neděláme, ale je to škoda.