Píšťalka rozhodčího hvízdla a fotbalisté mohli vyběhnout k oslavám.

A s nimi i vytáhlý kanonýr, který cítil velkou úlevu.

„Do ligy patříme, věřím, že se vše zkvalitní. Byl na nás velký tlak,“ řekl dvaadvacetiletý olomoucký hráč, jenž má v těchto týdnech skvělou střeleckou fazonu.

Hattrickem jste orazítkoval postup Sigmy. Jaká je radost z posledního klíčového zápasu?
Je to příjemný a hlavně pro celý tým, že jsme to zvládli za tři body. Protože s tímhle cílem jsme do Znojma jeli.

Na góly vám parádně nahrával Michal Vepřek. Co jste říkal na jeho centry?
Sanka dnes klobouk dolů, takové centry od něj nejsou jen tak. Na tréninku to kope za plot. Dával fantastické centry, dvakrát jsem se prosadil a potřetí po přihrávce od Zahryho. To nešlo nedat. Krásná tečka za tím postupem.

Byl poslední krok nejtěžší?
Říkali jsme si, že to určitě bude náročné. Ale nechali jsme tam všechno a taky se nám to vrátilo. A můžeme jet v klidu domů.

Co rozhodovalo o úspěchu z pohledu celé sezony?
Hlavně jsme hodně chtěli. Byli tam různé tlaky shora, nebo od trenéra. Ale ustáli jsme to, a čím dřív je to za námi, tím lépe. Můžeme hrát uvolněněji a nemusíme se už dívat pod sebe.

Brali jste postup jako povinnost?
Přesně tak. Věříme, že tam patříme, máme na to i stadion a bude chodit i víc lidí na stadion. Je to otázkou času, než se tým zkvalitní a půjdeme herně nahoru. Věřím, že se v lize udržíme a budeme hrát ještě lepší fotbal.

Budete v další sezoně u toho v dresu Sigmy?
To nevím.

V posledních zápasech vám to prý tak střílí kvůli tomu, že vás spoluhráči chtějí dostat na Euro jednadvacítek…
Tam mě chce dostat Plša (Jakub Plšek), ale teď už mi dlouho nenahrál (usmívá se). Ale ne, je to pracovitý kluk a všechno se mu to vrací. Všichni jsme táhli za jeden provaz a já už chci slavit.

Máte už připravený scénář oslav?
Bude to velký, scénář ještě nemáme, ale už se na to třesu.

Musíte vzít závěrečné zápasy sezony zodpovědněji, pokud je pro vás ve hře reprezentace?
Teď na to fakt nemyslím. Musím si trošku odpočinout a vypnout. Doufám, že budeme mít v sobotu a v neděli volno a zrelaxuju s přítelkyní. Pak budu přemýšlet, co bude dál.

Komu dalšímu byste přál postup? Ostravě, nebo Opavě?
Těžko říct. Teď je to na nich, jak se o to poperou. Každý to má ve svých rukou. Můžeme to ovlivnit, ale budeme hrát stejně, nikomu nebudeme pomáhat.