Holice se proti nováčkovi Moravskoslezské ligy v úvodu zápasu nemohla střelecky prosadit, ke konci poločasu ale soupeři nasázela hned tři branky. První zaznamenal po individuální akci David Bednář, další dvě pak přidal slovenský hráč, který je v HFK na testech, Rastislav Chmelo.

Do druhého poločasu v domácím dresu nastoupilo několik mladých hráčů, ale i třeba zkušený David Kobylík.

HFK přidal ještě dvě branky, když se trefil Libor Žondra a v závěru po rohovém kopu hlavou Jaromír Lukášek. Slavia Orlová si ve druhém poločase připsala také čestný úspěch, když nejprve neproměnila pokutový kop, ale o několik minut později přece jen překonala brankáře Šroma.

Trenér Oldřich Machala byl spokojen především s výborným prvním poločasem. „Jsem spokojen s přístupem i nasazením. Klukům nemám co vytknout, snad jenom ten inkasovaný gól," hodnotil Machala, kterému se líbily i výkony hráčů, kteří jsou v Holici na testech. „Honza Hromek hrál velmi dobře a také Chmelo ukázal svoje. Měli by tady zůstat," prohlásil Machala.

S Holicí se rozloučil útočník Dominik Richter, který se vrátil do Sigmy. Opačným směrem by ještě mohli putovat dva hráči.

„Ještě máme rozjednané dva hráče ze Sigmy. Jména ještě říkat nechci, uvidíme, jak to do příštího týdne dopadne. Tím by byl kádr uzavřen," dodal Machala.