V sobotu to byl zápas Tomáše Režného. Novosadský útočník už v letošní sezoně jednou dokázal vstřelit pět branek v zápase, proti Dolanům tuto magickou hranici ještě překonal.

Nové Sady - Dolany | Video: KFS Olomouc

„Vůbec nevím, co na to mám říct, protože poslední tři kola jsem se vůbec nemohl trefit do branky. Mám z toho vyražený dech, šest gólů jsem nikdy v životě nedal. Nedávno jsem jich dal pět, takže nevím, co se děje poslední dobou," usmíval se Tomáš Režný, který vstřelil zároveň jubilejní stou branku Nových Sadů v sezoně.

Na ni mu krásně před prázdnou branku přihrál kapitán Vilém Papica.

„Stý gól byl za tisícovku a zrovna jsem ho dal já. Vilda mi ho vyčůraně namazal do prázdné, to je mu podobné," smál se Tomáš Režný, kterého sobotní oslavy přijdou poměrně draho.

„Ani to nechci počítat, ale asi to půjde přes dva tisíce."

Dolany na Nových Sadech nedokázaly domácím konkurovat. O čestný zásah se postaral ve druhém poločase Jan Holásek, který využil nekoncentrovanosti domácí obrany.

Za domácí tým se kromě Režného trefili v závěru zápasu také David Dvorský a Jan Blaha. Trenér Karel Trnečka si výkon svého týmu po zápase pochvaloval.

„Po podzimu jsme měli náskok sedmi bodů, který jsme si udrželi. Dnes jsme to potvrdili perfektním výkonem a vítězstvím 8:1. Zvládli jsme to a dvě kola před koncem jsme už jistými vítězi krajského přeboru," hodnotil trenér Nových Sadů.

Hned po závěrečném hvizdu se na hřišti rozběhly oslavy. Hráči si nasadili žlutočerné klobouky a ve vzduchu bylo cítit také šampaňské a vůně doutníků.

Sobotní noc bude na Nových Sadech dlouhá. Trenér Trnečka však žádnou velkolepou oslavu neplánoval. „Jsem tady autem, takže s hráči chvíli posedím a pojedu domů. Ať si to užijí hráči, ti si to nejvíc zaslouží, protože oni to vybojovali. Všem bych chtěl poděkovat za podmínky, které tady na Nových Sadech jsou," prohlásil novosadský lodivod.

Olomoucký tým si vybojoval právo postupu do divize. V úterý je na programu schůzka vedení klubu s realizačním týmem i hráči, kde se tato otázka bude řešit. „Kádr je tady velice kvalitní a myslím, že ani v divizi by nemělo mít problémy," věří trenér Karel Trnečka.

FK Nové Sady – FC Dolany 8:1 (2:0)

Branky: 24., 35., 53., 67., 71. a 86. Režný, 74. Dvorský, 88. Blaha – 68. Holásek. Rozhodčí: Kulička – Hodaň, Polanský. ŽK: Procházka, Liška (oba Dolany). Diváků: 130.

Nové Sady: Zbořil – Hodis, Navrátil, Vacek (6. Halady), Maliňák (81. Urbánek) – Kopp (77. Ronza), Blaha, D. Škoda, Dvorský – Papica (72. Dvořák) – Režný (87. Antoníček). Trenér: Karel Trnečka.

Dolany: Benčík – Valenta, Hradil, F. Škoda, Procházka (46. Grossmann) – Čapek (63. Jašek), Penc, Bergmann (46. Bednář), Holásek – Volf (78. Šimek), Liška. Trenér: Dan Matuška.