Holický tým přitom chtěl ve východních Čechách uhrát nějaký bodový zisk. "Nebudeme pasivní. Nesmíme na nic čekat, musíme být aktivní a snažit se hrát hned od začátku," říkal před utkáním Leoš Kalvoda, holický kormidelník. Jenže po zápase bylo všechno jinak. Hradci Králové se v této sezoně doma moc nedaří, více bodů uhrál venku. Ale tentokrát se mu domácí zápas povedl, dokonce šlo o nejlepší výkon hradeckého týmu před vlastním publikem. "Nevím, čím to je. Jeden týden jsme schopni podat výborný výkon, druhý už je tomu naopak. Dnes jsme hráli špatně. Jsem zklamán," řekl trenér 1. HFK Olomouc Leoš Kalvoda.

To domácí mohli být samozřejmě spokojeni. "Utkání jsme vyhráli zaslouženě. Kromě dvaceti minut ve druhém poločase, kdy jsme měli menší výpadek, jsme se pořád dostávali do šancí a naše vítězství mohlo být výraznější," řekl trenér Hradce Králové Luděk Klusáček. Holice dostala v Hradci dvě smolné branky. Při první přehodil Černý vybíhajícího brankáře Doležala. "Ještě tomu šlo zabránit. Moc nechybělo a stačili jsme balon odkopnout kousek před brankovou čárou," poznamenal Kalvoda. Druhá branka byla ještě horší, padla z pokutového kopu na zbytečný faul. "Byl to naivní zákrok na hráče, který byl zády k naší brance," zlobil se po utkání Kalvoda na faulujícího Krutého.

Pro tým HFK ale ještě stále není nic ztraceno. Výchozí pozici v boji o dvě postupová místa má stále dobrou. V sobotu hraje doma proti Bystrci, poslednímu celku tabulky. "Samozřejmě není nic ztraceno, jedeme dál. Porážky k fotbalu patří, to se nedá nic dělat. Ale nic to nemění na tom, že náš výkon v Hradci byl špatný. Teď se musíme soustředit na další zápasy," uvedl Kalvoda.