V Jihlavě uhrál HFK cennou remízu 2:2, ale s domácí prohrou 1:2 s Hradcem Králové nemůže panovat v klubu spokojenost. Holickým první domácí zápas nevyšel podle představ, i když se až do poslední minuty nastaveného času snažili alespoň o vybojování remízy. Jenže ofenziva HFK není v úvodu sezony v potřebné formě. Možná i proto se pro tentokrát nekonal holický téměř tradiční zázrak v podobě otočení výsledku. Útočníci se moc prosadit nedokázali. „Jsou to hráči spíš na venkovní utkání, spíše brejkové typy. Korčián, Zmeškal i Vodák. Na to, aby doma pokryli a udrželi balon, to bohužel není,“ řekl trenér Leoš Kalvoda.

Vliv na konečný výsledek mělo brzké odstoupení zkušeného záložníka Michala Spáčila. Srazil se s Jaromírem Šmerdou a s tržnou ránou na hlavě musel střídat. „Je vždycky těžké, jestli chyběl, nebo nechyběl. Ale musím říct, že právě jeho zkušenosti nám proti Hradci Králové chyběly. Dokázal by podržet balon a prosadit se i do plné obrany,“ podotkl Kalvoda. Téměř celý druhý poločas se za vytrvalého deště rozcvičoval kanonýr Miloš Kropáček, ale nakonec ho kouč HFK do akce neposlal. „V sobotu hrál za béčko proti Dolanům poločas, protože pak už nemohl. Podobné je to s Lukáškem, který musel znovu vyhledat lékaře,“ naznačil Kalvoda, že dvě opory ještě můžou nějaký čas chybět. Podobné je to i v případě špílmachra Michala Ševely. „Pomohl by nám, to ano. Jenže zatím na tom není tak, aby vydržel celý zápas. Ještě musí potrénovat, zatím není v takové formě, aby nám pomohl,“ řekl Kalvoda.

Východočeský tým rozhodl o vítězství už v prvním poločase. Hlavně v tom záloha hostů přehrávala domácí. „Ano, tam se rozhodovalo. Hlavně jsem byl zklamaný z výkonu Vlada Škuty. Hodně jsem na něj sázel. Je sice po zranění, ale myslím, že by to mohl zvládnout,“řekl. HFK inkasoval v prvních dvou kolech čtyři branky, tolik gólů v předchozí sezoně nedostával. A jestli Kalvoda vyčiní před dalším zápasem obraně. „Není to jenom o práci obranné čtveřice. Momentálně nám nefunguje záložní řada,“ uvedl Kalvoda.