„Na Houskovi je vidět herní výpadek, ale věřím, že se do toho brzo dostane," říkal po druhém utkání s Mattersburgem, který skončil remízou 1:1.

Jak byste zhodnotil první zápas ve Vídni s ruským druholigovým mančaftem? Výsledek 1:4 asi není úplně ideální.
Zakončili jsme čtrnáct dní náročných tréninků, do toho bylo opravdu velké vedro a ruští bojovníci to snášeli daleko lépe než my. Na rozdíl od nich my vždycky té únavě více podlehneme. Ale co se týče gólů, tak nejdříve byla penalta a potom jsme jim tři branky darovali sami jako na zlatém podnose. Tři balony za obranu a jedna špatná rozehrávka.

Druhé utkání s Mattersburgem, nováčkem rakouské Bundesligy, už dopadlo výsledkově lépe.
Na začátku jsme měli dvě vyložené šance, které jsme neproměnili, a pak jsme inkasovali. Potom se nám podařilo vyrovnat a už to šlo, i když tam byly mezery. Ale zase to bylo o tom, že jsme nehráli v nějaké ideální základní sestavě. Jedenáctky byly promíchané, protože jsme hráli dvojzápas a chtěli jsme, aby se zátěž rozložila na všechny. Ale v následujících třech utkáních už musíme vycházet z té rýsující se sestavy, budou jen minimální změny.

Budou v týmu pokračovat i dva bosenští hráči, kteří hráli první poločas proti Orenburgu?
Ne, už nebudou.

Jak se vám líbili reprezentanti do 21 let, kteří se teprve zapojili do přípravy?
Myslím, že Reichl až na nějakou špatnou rozehrávku chytl dvě branky. A co se týká Housky, je vidět, že má herní výpadek. Je na něm vidět, že neodehrál ani jeden zápas, jen trénoval. Ale já věřím, že on je ten typ, co se do toho brzo dostane.

Tomáš Chorý nedohrál první zápas, Václav Vašíček zase druhý. Jsou jejich zranění vážná?
Váša má něco s palcem, protihráč mu na něj dupl. A Choras dostal do nosu, tekla mu z něj krev. V tom horku se masérům nedařilo krvácení zastavit, pak už nebyl čas, aby se rozpumpoval a šel třeba do druhého zápasu.


Sice nerad hodnotíte jednotlivce, ale co říkáte na nadějný výkon levého obránce Matěje Hýbla, který se vrátil z hostování v Kolíně?
Bylo vidět, že měl za sebou jeden trénink, byl odpočinutý, měl chuť. Ti naši, co trénovali čtrnáct dní, jdou ze zápasu jak zpráskaní psi.

Autor: Michal Kvasnica